Tag: thedecider

MotoGP Valencia: Martinova pol pozicija, Bagnaia tek osma

Jorge Martin će posljednju utrku MotoGP sezone 2022. krenuti sa najbolje startne pozicije, dok će se vozaču Pramac Ducatija na startu pridružiti Marc Marquez i Jack Miller. Fabio Quartararo je postavio četvrto vrijeme kvalifikacija, dok je njegov rival za titulu Francesco Bagnaia bio tek osmi. Među njima su bili Alex Rins, Maverick Vinales i Brad Binder. https://twitter.com/MotoGP/status/1588892461295964160
Bagnaia oseća pritisak uprkos prednosti od 23 poena

Francesco Bagnaia vodi sa 2022 boda ispred odlučujuće finalne trke u MotoGP sezoni 23, ali vozač Ducatija kaže da osjeća pritisak jer Fabio Quartararo još uvijek ima šansu da odbrani titulu u MotoGP-u. "Iskren da budem, osjećam pritisak jer Fabio još uvijek ima priliku da me pobijedi", rekao je Italijan. "Morat ću pametno voziti jer moramo završiti posao, iako smo u boljoj poziciji od Fabija. Trudiću se da se maksimalno koncentrišem cijeli vikend i osvojim što bolje mjesto." Bagnaia je prošle godine pobijedio u Valensiji, a na postolju su mu se pridružila još dvojica Ducatijevih trkača, Jorge Martin i Jack Miller, što samo svjedoči o teoriji da je staza napravljena za Ducati motocikle. „Staza nam odgovara, a ovogodišnji motocikl je još ljepši u odnosu na prošlogodišnji