Tag: Trka prvaka

Juan Pablo Montoya je prvak šampiona 2017. godine

Ostali sportovi
Juan Pablo Montoya pobijedio je u poznatoj utrci šampiona i tako osvojio naslov prvaka svih prvaka. Kolumbijac se takmičio protiv Toma Kristensena za konačnu pobjedu u finalu. Očekuje se da će se trkač natjecati u tri trke, ali bivši trkač Formule 1 proslavio je konačnu pobjedu nakon što je trčao s trkaćim automobilom za reli kros i KTM X-Bowom. Prošlogodišnji pobjednik Sebastian Vettel nije se plasirao u finale, jer je eliminiran u prvoj trci grupe A. Danas je u Miamiju na programu trka za Kup nacija.
Wehrlein je izašao iz ozbiljne nesreće u RPC

Mladi Mercedes, Pascal Wehrlein, koji će se ove godine utrkivati ​​za Sauber tim, srećom nije ozlijeđen nakon prebacivanja na utrci prvaka. Nijemac je trkaćim automobilom na tri točka pjevao plastičnu prepreku na stazi, a zatim se, zajedno sa suvozačem, prevrnuo i sletio na betonsku ogradu ispred staze. Uprkos naizgled ružnoj nesreći, niko nije povrijeđen. https://youtu.be/FM6hUSu12PI
Ozlijeđeni Lorenzo neće biti u prvenstvenoj utrci

Ovog vikenda održat će se tradicionalna utrka prvaka ili RoC (Race of Champions), u kojoj će se trkači iz različitih trkačkih serija širom svijeta natjecati u istim trkaćim automobilima. Na njemu se očekuje i svjetski prvak u MotoGP-u Jorge Lorenzo, ali Španjolac je teško opečen dok je slavio naslov, a ozljeda još nije zarasla, pa je Yamahin trkač otkazao nastup. Zamijenit će ga šestostruki osvajač zlatne medalje, biciklistička legenda Chris Hoy, koji je ove godine također slavio na Europskom prvenstvu u Le Mansu u kategoriji LMP3. Hoy će se natjecati u All-star timu s Romainom Grosjeanom, Lotusovim trkačem. Da bi se plasirali u Kup nacija, suočit će se s Pascalom Wehrleinom iz DTM serije i Jolyonom Palmerom. Lorenza će zamijeniti bilo kojeg Bradley Philpa među pojedincima
Nelson Piquet iz RoC

Formula E, Ostali sportovi
Nelson Piquet je osvojio FIA Formula E prvenstvo, natjecao se za mjesto na Red Bull Global Rallycross prvenstvu, utrkivao se u trkaćem automobilu Indy Lights za Carlin i testirao IndyCar za tim Penske. Tome će dodati i utrku prvaka, RoC. Naime, pridružit će se svom zemljaku Felipeu Massi u šampionskoj trci koja će se održati XNUMX. i XNUMX. novembra u Londonu. "To mi je sjajan posao i ne postoji bolji način da ga završim trkom", kaže Piquet, koji je u Londonu osvojio naslov Formule E, dodajući: "Za London me vežu lijepe uspomene. Tamo sam se borio za naslov u Formuli E, dobio sam ga samo za bod. Nadam se da će to biti dobar put i za šampionsku trku. "
Moto sport i fudbal u kombinaciji na ROC Svjetskom kupu

Organizatori poznate Trke šampiona najavili su da će pripremiti dva takmičenja u 2016. i 2018. godini, koja će se poklapati s Europskim nogometnim prvenstvom Euro 2016. i Svjetskim prvenstvom 2018. Fudbal i moto sport kombinirat će se pod krovom Frankfurtske Commerzbank Arene. Glavni događaj jednomesečnih događaja bit će trka bivših i sadašnjih trkača iz zemalja koje oblikuju svjetski nogomet, poput Njemačke, Francuske, Engleske, Italije, Španije i Brazila. Format utrke temeljit će se na (gotovo) godišnjoj utrci prvaka, gdje se trkači iz različitih zemalja natječu u Kupu nacija u istim automobilima. Tokom mjeseca fudbalskih utakmica, Arena će moći vidjeti mnoga događanja, uključujući festival za fanove s mnogo koncerata, zabavne profesionalce