Tag: trka

Di Giannantonio u Kataru do prve pobjede, Bagnaia sa drugim mjestom i krah Martina blizu druge titule svjetskog prvaka

MotoGP vijesti
Fabio Di Giannantonio je pobjednik trke u Kataru. Italijan, kojem nije zagarantovano mjesto u narednoj sezoni, četiri kruga prije kraja pretekao je tadašnjeg lidera Bagnaia i ostvario prvu pobjedu u elitnoj klasi. Drugi je bio Francesco Bagnaia, koji je savršeno krenuo u trku sa četvrte startne pozicije i suvereno vodio utrku do kraja trke. Uprkos tome, povećao je prednost ispred Jorgea Martina na 21 poen, a Španac nakon nesretnog starta nije uspio pronaći pravu brzinu i završio je tek deseti. Luca Marini završio je na pobjedničkom postolju. https://twitter.com/MotoGP/status/1726295798869282865 Maverick Vinales je bio četvrti ispred Brada Bindera i Alexa Marqueza. Fabio Quartararo je prešao ciljnu liniju na sedmom mjestu. Završili su prvih deset
Zarco u Australiji do premijerne pobjede u elitnoj klasi

Johann Zarco je pobjednik trke u Australiji. Francuskom trkaču ovo je prva pobjeda u elitnoj klasi. Na pobjedničkom postolju pridružili su mu se Francesco Bagnaia i Fabio Di Giannantonio, kojima je ovo prvo mjesto na pobjedničkom postolju. Sa drugim mjestom, Bagnaia je povećao svoje vodstvo u ukupnom plasmanu. Sada je 27 bodova ispred Horhea Martina, četvrto mjesto zauzeo je Brad Binder, a peti Jorge Martin. Španac je vodio cijelu trku, ali se rizik sa posljednjom mekom gumom nije isplatio i bio je potpuno nemoćan protiv napada rivala u posljednjem krugu. Marco Bezzecchi je bio šesti, ispred Jacka Millera i Aleixa Espargra. Alex Marquez i Enea Bastianini upotpunili su prvih deset. Maverick Vinales završio je na jedanaestom mjestu
Quartararo: U finišu sam izbliza mogao vidjeti slabosti našeg bicikla

Fabio Quartararo iskoristio je nesreće Marca Marqueza i Francesca Bagnaia u današnjoj trci da bi prvi put od Austina zauzeo postolje. Francuski trkač je nakon greške Horhea Martina na kraju trke bio čak i na drugom mjestu prije nego što ga je Španac vratio nazad. Ipak, vozač Yamahe je bio zadovoljan svojim učinkom, jer je mogao izbliza promatrati trenutno najbolji motocikl i istovremeno uočiti Yamahine slabe tačke. "Ovo je veoma zahtjevan dan za mene. Tokom cijele trke bio sam oko sekundu i po iza Bagnaija i Martina, a Bezzecchi je bio daleko ispred." „Posebno u poslednjem krugu, mogao sam da izbliza sagledam nedostatke našeg motocikla. Koliko sam video, čeka nas mnogo posla ako želimo da se borimo sa najboljima sledeće sezone. Nadam se da ćemo moći
Bagnaia: Ne znam koji je razlog pada, trenutno se ne osjećam najbolje na motociklu

Francesco Bagnaia završio je prvu trku u Indiji bez bodova nakon što je pao u četrnaestom krugu trke. Jorge Martin je svojim drugim mjestom smanjio prednost u ukupnom plasmanu na samo 13 bodova. Na pitanje šta je bio glavni razlog današnjeg penzionisanja, Italijan je odgovorio: "Ne znam tačno šta se desilo. Odlučio sam da koristim najtvrđu smesu za gume na prednjoj strani dok su drugi Ducati imali srednju tvrdoću. Tokom vikenda sam imao puno problema sa kočenjem.Zadnji dio motocikla je puno plesao,a prednji se cesto blokirao.Morao sam voziti skroz na granici ako sam htio ostati naprijed i kad vozis punom brzinom mozes pasti Marko je danas bio previše jak, ali ja sam mogao da se borim za drugo mesto sa Jorgeom." „Ritam je bio slika
Martin je pobjedom krunisao savršen vikend u Misanu

Jorge Martin je trijumfalno pobijedio u glavnoj trci u Misanu. Marco Bezzecchi i Francesco Bagnaia su i ovoga puta završili na pobjedničkom postolju. Kao i jučer, Dani Pedrosa je bio četvrti ispred Mavericka Vinalesa, Miguela Oliveire i Marca Marqueza. Raul Fernandez je postigao svoj najbolji rezultat u elitnoj klasi sa osmim mjestom. Luca Marini i Johann Zarco upotpunili su prvih deset. https://twitter.com/MotoGP/status/1700852862996099137 Rezultati: RacerCountryTeamTime/Lagging1Jorge MartinSPAPramac Ducati (GP23)41m 33.421s2Marco BezzecchiITAMooney VR46Ducati+FF22Ducati ti Lenovo (GP1.350)+3s23Dani PedrosaSPAR ed Bull KTM (RC3.812) + 4s16Maverick ViñalesSPAAprilia Racing (RS-GP4.481)+5s23Miguel OliveiraPORRNF Aprilia (RS-GP10.510)
Bagnaia suvereni pobjednik trke u Spielbergu

Francesco Bagnaia je pobjednik MotoGP trke u Spielbergu. Brad Binder i Marco Bezzecchi pridružili su mu se na podiju. Luca Marini je bio četvrti ispred Alexa Marqueza, Mavericka Vinalesa i Jorgea Martina. Fabio Quartararo, Aleix Espargaro i Enea Bastianini upotpunili su prvih deset. Franco Morbideli je bio jedanaesti, ispred Marca Marqueza, koji je završio na dvanaestom mjestu kao najbolji vozač Honde. https://twitter.com/MotoGP/status/1693242689502736724 Rezultati: Autor RacerCountryTeamTime/Lag1Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP23)42m 23.315s2Brad BinderRSARed Bull KTM16ITARC5.191 cati (GP3)+46s22Luca MariniITAM ooney VR7.708 Ducati ( GP4) +46s22Alex MarquezSPAGresini Ducati (GP10.343)+5s22Ma
Espargaro: Video sam Binderovu grešku pa nisam napao u finišu

Aleix Espargaro je znao da je Bred Binder pregazio zelenu površinu koja označava granice staze, pa nije ni pokušao da prestigne Južnoafrikanca u poslednjem delu poslednjeg kruga. Uprkos oštećenju motocikla na startu trke, Španac je danas bio jedan od najbržih trkača na stazi. U početku je vozio prilično usamljenu trku, ali se onda uspio približiti vodećoj grupi. U posljednjem dijelu borio se sa Bredom Binderom i Jorgeom Martinom za posljednje mjesto na postolju. Prošle godine, Espargaro je impresionirao na ovom mjestu prestigavši ​​Jacka Millera i Brada Bindera u posljednjoj šikani posljednjeg kruga za četvrto mjesto. Ove godine, međutim, takav manevar za treće mjesto nije bio neophodan, jer su povjerenici po završetku trke kaznili Breda Bindera. U osmom okretu posljednjeg kruga pretrčao je zelenu površinu i iz trećeg
Quartararo je povrijedio lakat kada je pao

Fabio Kvartararo je prilikom pada u današnjoj trci zadobio povredu lakta, a ujedno je pogoršao stanje slomljenog prsta, što će najverovatnije zahtevati operaciju. Nakon uspješne sprinterske trke, u kojoj je završio treći, francuski trkač se nadao da će i u nedjelju ponoviti dobar rezultat. Ali on je vrlo loše startovao u glavnu trku i s četvrtog mesta pao na dvanaesto. U sedmom okretu trećeg kruga pogriješio je i kada je upao u pijesak odnio je sunarodnika Johanna Zarca, koji je upravo pokušavao da ga pretekne. Zarco je takođe imao loš start u trci i želeo je da brzo nadoknadi izgubljena mesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1672939800091820033?t=ICjJsZeBld2e8XqrH7AXtQ&s=19 "Neće biti problema sa laktom. Boleće neko vreme, a onda će bol nestati. Što se tiče prsta, dobro
Bagnaia je povećala vodstvo u ukupnom plasmanu pobjedom prije ljetne pauze

Francesco Bagnaia je pobjednik posljednje trke prije ljetne pauze u Asenu u Holandiji. Marco Bezzecchi i Aleix Espargaro pridružili su mu se na postolju. https://twitter.com/MotoGP/status/1672950556254429191 Španac je završio četvrti neposredno ispred Jorgea Martina, ali je Bred Binder kažnjen od strane komesara trke nakon cilja. Kao i jučer, u osmom zavoju posljednjeg kruga izbio je na zelenu podlogu, te je kao rezultat morao ustupiti mjesto na postolju Espargaru. Horhe Martin je bio peti. https://twitter.com/MotoGP/status/1672950136597520384 Alex Marquez je završio šesti ispred Luca Marinija uprkos kazni za dug krug. Takaaki Nakagami, Franco Morbidelli i Augusto Fernandez upotpunili su prvih deset. Rezultati:
Bezzecchi nakon izuzetne vožnje do premijerne pobjede i vodstva u generalnom plasmanu

Marco Bezzecchi je suvereni pobjednik druge trke sezone u Argentini. Italijan je prvu pobjedu u elitnoj klasi ostvario nakon što je poveo u prvom krugu, a potom ostavio rivale daleko iza sebe. Sa pobjedom i nulom Bagnajea, Bezzecchi je također preuzeo vodstvo u ukupnom plasmanu. Johann Zarco i Alex Marquez pridružili su mu se na postolju. https://twitter.com/MotoGP/status/1642585413981175809 Franco Morbideli završio je na četvrtom mjestu ispred Jorgea Martina i Jacka Millera. Australac je osvojio čak deset mjesta u trci. Nakon sudara sa Takaakijem Nakagamijem u prvom krugu, Fabio Quartararo je klizio sve do starta, a zatim je uspio da se plasira na sedmo mjesto. Luca Marini je bio osmi, dok su Alex Rins i Fabio Di Giannant upotpunili prvih deset