Tag: Vinales

Aprilia na motoGP trci u Valensiji u crvenoj maski

Maverick Vinales i Aleix Espargaro, Apriliejevi trkači, takmičiće se u izvanrednom crvenom na motoGP trci u Valensiji, jer Piaggio grupa u vlasništvu Aprilije želi pokazati podršku u borbi protiv najvećih zdravstvenih problema čovječanstva ove godine, uključujući AIDS i Covid19. "Srećan sam što se ponovo trkam u crvenom, jer je važno za naš divni sport da pokažemo podršku onima koji se bore u ovim teškim vremenima", rekao je Espargaro. “Za mene će ovo biti moj prvi nastup u crvenom i moram reći da sam ponosan što mogu doprinijeti naporima mnogih pojedinaca koji se mjesecima bore s pandemijom”, rekao je Vinales, koji će voziti svoju petu trku. sa Aprilijom ove godine. Iznad svega, oba trkača žele toplije vrijeme. „Niske temperature nam ne pomažu, ali ako pomažu
Trkačica Aprilie je bila dovoljno brza za podijum u Misanu

Maverick Vinales, Aprilijin MotoGP trkač, uvjeren je da bi mogao završiti utrku za VN Emilije Romanje na postolju da je bio brži u kvalifikacijama. Italijan je trku započeo na devetnaestom i završio na osmom mjestu, odmah iza timskog kolege Aleixa Espargara i nešto više od 18 sekundi iza pobjednika Marka Marqueza. Vinales, koji je u San Marinu trčao tek treću utrku na motociklu Aprilia i na njemu osvojio prvo mjesto među prvih deset, uvjeren je da je u trci bio dovoljno brz i da se popne na postolje, ali je izgubio najmanje 10 do 15 sekundi. Pobjednik devet MotoGP trka još se navikava na RS-GP motocikl, na koji je ove godine prešao sa Yamahom M1, što je otežalo trku u Misanu. „Teško je jer moram mnogo da radim
Maverick Vinales propušta nastup u Austinu zbog smrti svog rođaka

Maverick Vinales neće učestvovati u MotoGP trci za Veliku nagradu Amerike ovog vikenda nakon što je njegov 15-godišnji rođak Dean Berta Vinales smrtno povrijeđen u SSP300 trci u Jerezu prošle nedjelje. Dean, koji se utrkivao za tim Maverickovog oca, nesrećno se srušio dok ga je pregazio jedan od njegovih rivala. Maverick je u nedjelju ujutro stigao u Jerez, gdje je zajedno sa ostatkom padoka odao počast svom mrtvom rođaku, a Aprilia je izvijestila da od tragedije nije prošlo dovoljno vremena, pa će Španac napraviti pauzu.
MotoGP Portimao FP1: Vinales najbrži, Marquez zapanjen trećim mjestom

Maverick Vinales bio je najbrži trkač prvog slobodnog treninga u Portimau, a iza njega Alex Rins završio je trening sa Suzukijem. https://twitter.com/MotoGP/status/1382993587089125377 Sve oči bile su uprte u Hondinu garažu, iz koje je Marc Marquez prvi put nakon devetomjesečnog odsustva izašao na stazu. Španac se još nije u potpunosti oporavio od loma desne ruke, ali je svoj prvi trening nakon 265 dana odsustva završio na zapanjujućem trećem mjestu, najavljujući da ozbiljno razmišlja o ovogodišnjoj borbi za titulu. https://twitter.com/MotoGP/status/1382994148697980937 Četvrti je bio Marquez timski kolega Pol Espargaro, ispred vodećeg svjetskog strijelca utrka Johanna Zarca na petom mjestu. Šesti je bio Francesco Bagnaia ispred Fabija Kvartarara i Ja
MotoGP VN Katara: Vinales je pobijedio favorizirani Ducati i proslavio prvu pobjedu u godini

Maverick Vinales pobjednik je prve utrke MotoGP sezone 2021. u Kataru, gdje je nadmudrio Ducati trkače i slavio iznenađujuću pobjedu. Iako su četiri vozača Ducatija nakon prvog kruga vozila na prva četiri mjesta, inicijativu je ubrzo preuzela Yamaha, među kojima se Vinales brzo probio do vrha, a potom sredinom trke preuzeo vodstvo, što nije propustio . Drugi je bio iskusni Johann Zarco na Ducatiju tima Pramac, ispred fabričkog trkača Ducatija Francesca Bagnaia, koji je u trku krenuo sa najbolje startne pozicije. Aktuelni svjetski prvak Joan Mir je u posljednjem krugu pretekao Zarca za drugo mjesto, ali je potom napravio manju grešku koja ga je koštala dva mjesta, pa je završio četvrti. Saigrač iz Vianlesa Fabio Quartararo bio je peti.
Vinales: Yamaha je spremna za trke

Maverick Vinales vjeruje da je Yamaha spremna za početak sezone, nakon što su se tri njihova trkača pretposljednjeg dana testiranja našla na vrhu tabele. Vinales je bio najbrži među njima nakon što je tokom dana testirao tri verzije šasije, a vredno je radio i na svom trkačkom stilu, a tim se fokusirao na povećanje brzine u niskim uslovima, gdje su imali najviše problema prethodnih sezona. Međutim, kako je staza u Kataru nakon četiri dana testiranja bila dobro obložena gumom, koja povećava prianjanje, teško je biti siguran da li je Yamaha riješila problem, ali Španac smatra da je dobar znak da je vozio brze krugove. čak i sa istrošenom gumom. „Puno smo se fokusirali na vožnju sa malo vučne sile, što je bilo malo teže, jer staza nudi upravo to.
Vinales najbrži ispred Rossija i Lorenza

Novak Yamahe Maverick Vinales bio je najbrži trkač prvog dana testiranja motocikala u sezoni 2017. Španjolac, koji je zamijenio Jorgea Lorenza, bio je za 0.020 sekundi bolji od saigrača Valentina Rossija, koji je bio samo desetinku brži od Lorenza, koji preselio u Ducati. Aktuelni svjetski prvak Marc Marquez bio je četvrti. Za Lorenzom je zaostajao pet stotinki, a Andrea Dovizioso završio je među prvih pet.
Vinales na vrhu, Marquez nezadovoljan

Vinales, koji je bio najbrži drugi dan testiranja na Phillip Islandu, postavio je najbrži krug (1:55:436) drugog dana testiranja u Kataru. Još uvijek je vozio sa starim Suzuki-jevim kontinuirano promjenjivim mjenjačem, dok je Espargaro (bio je tek 10.) vozio noviju verziju. Andrea Iannone iz Ducatija, koji je također pao tokom testiranja, bio je drugi najbrži, zaostavši za samo 0,072 sekunde. Lorenzo je bio treći sa svojom Yamahom, gotovo desetinku sekunde sporiji (1: 55: 535) nego dan ranije. Ducatijev Pramac trkač Scott Redding bio je četiri, nešto manje od četvrtine sekunde sporiji od Vinalesa, i opet je pretekao Hectora Barberaja, ekipnog trkača Avintia Ducatija, koji je sletio na peto mjesto. Šesti je bio još jedan član Ducatija, Andrea Dovizioso, koji je pobijedio sedmog Danija Pedrosa za samo 0,001s. Ros