Tag: vn Hungarian

F1 Hungaroring: Hamiltonov prvi trening

Lewis Hamilton diktirao je tempo na prvom slobodnom treningu za VN Mađarske. Max Verstappen i Sebastian Vettel najbliži su se Mercedesovom trkaču. Prvi je bio 0.165 sekundi sporiji od Britanca, a Vettel 0.001 sekunde više. U Mercedesovom kampu, međutim, već postoji zabrinutost zbog pouzdanosti trkaćih automobila, jer je Valtteri Bottas nakon treninga proveo sve treninge u boksu nakon problema s pogonskim sklopom i nije odredio vrijeme.
Rosberg za dlaku ispred Verstappna

Nijemac Nico Rosberg postavio je najbrže vrijeme posljednjeg slobodnog treninga prije kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske, ali razlika do drugoplasiranog Maxa Verstappna bila je minimalna. Trkač Red Bulla bio je samo 0.002 sekunde lošiji, dok je njegov saigrač Daniel Ricciardo bio treći. Lewis Hamilton morao se nagoditi po četvrti put koji je bio pola sekunde gori od Rosbergova. Peti je bio Kimi Raikkonen sa Ferrarijem sa manje od desetinke sekunde kraćim vremenom od Hamiltona. Sebastian Vettel u drugom je Ferrariju bio tri desetinke sporiji od Finaca, a prvih deset kompletirali su Fernando Alonso, Valtteri Bottas, Sergio Perez i Jolyon Palmer. Trkački tim krugova Razlika u vremenu Interval 1 Nico Rosberg Mercedes 25 1'20.261
Hamilton najbrži, Mercedes bez konkurencije

Čini se da je i Mercedesov tim potpuno u svojoj klasi na mađarskom trkalištu Hungaroring, jer su srebrni trkaći automobili bili daleko najbrži. Lewis Hamilton bio je gotovo četvrtinu sekunde brži od suigrača Nika Rosberga. Rosberg je dan započeo potpisivanjem novog dvogodišnjeg ugovora s Mercedesom, završivši svoj prvi slobodni trening gotovo sekundu i po ispred Sebastiana Vettla. Njemački trkač Ferrarija bio je za dlaku brži od suigrača Kimija Raikkonena, koji je također bio blizak Danielu Ricciardu. Australijanac u Red Bullu, za razliku od takmičara rangiranih prije njega, nije vozio na najmekšim gumama. Njegov suigrač Max Verstappen također je vozio na mekim gumama i bio je gotovo tri desetinke sporiji od Ricciarda. Vrijeme njegovog treninga bilo je više od dv
Vettlu pobjeđuje u ludim trkama za VN Mađarske

Za Sebastiana Vettla trka za Veliku nagradu Mađarske protekla je poput sata, jer je vodio gotovo cijelu trku. To se ne može reći za njegovog suigrača Kimija Raikkonena i Mercedesovog trkača Lewisa Hamiltona i Nic Rosberga. Hamilton je imao problema odmah na startu, gdje se zamalo sudario sa suigračem Nicoom Rosbergom. Uprkos izbjegavanju ovog sudara, kasnije se u trci sudario s trkačem Red Bulla Danielom Riccardom, zaradivši mu kaznu vožnje kroz bokseve. Rosberg se u posljednjim krugovima sudario i s Ricciardom, što ga je koštalo poprilično mjesta, jer mu se tijekom sudara probila zadnja lijeva guma i izgubio je mnogo vremena vozeći do boksa. Nakon svih problema, Mercedes je završio na šestom i osmom mjestu. VN Mađarske, međutim, donio je poprilično terena
U nedjelju se očekuju dvije stanice

U Pirelliju vjeruju da će za nedjeljnu utrku za VN Mađarske najoptimalnija taktika biti dva zaustavljanja u boksu, nakon što su posljednje tri utrke, gdje nije bilo kiše, servirane samo s jednim. Međutim, očekuje se da će visoke temperature na Hungaroringu ubrzati trošenje guma, pa će trkači u boksovima morati još jednom stati. "Ovdje je jednostavno nevjerovatno vruće i čini se da će tako biti cijeli vikend, iako također postoji mogućnost da nas kiša ohladi jučer", rekao je sportski direktor Pirellija Paul Hembery. "Gume se dobro drže u ovim teškim uvjetima. Pogledat ćemo podatke svih simulacija meke trake, ali za sada izgleda da će trkači dva puta mijenjati traku. Razlika između meke i srednje tvrde smjese je povećana na dvije sekunde ", dodao je Hembery.
Lewis: Pol me je iznenadio

Lewis Hamilton nije rekao da je bio ugodno iznenađen kada ga je vidio kako završava kvalifikacije na Hungaroringu ispred Sebastiana Vettla. Mercedesov trkač bio je tek šesti najbrži na jutarnjem trećem slobodnom treningu, ali je u posljednjem dijelu kvalifikacija prestigao Vettla za 0.038 sekundi. Sa 25. najboljom startnom pozicijom u karijeri, sada je jedan bolji od Juana Manuela Fangia, a očekuje se da će mu početna pozicija pružiti XNUMX posto šansi za pobjedu. "Zaista sam se iznenadio kada sam prešao liniju. Očekivao sam da će stub osvojiti Seba. Mislio sam da je pogriješio ili slično, jer nisam ni osjetio da bi moj krug Tao bio jako dobar", objasnio je Hamilton. „Dug je put do prvog skretanja, ali ako ga prvi vozim i zadržim to mjesto, osvojio sam t