Tag: Velika nagrada Malezije

MotoGP Sepang: Quartararo s novim rekordom u krugu najbrži na FP1

Fabio Quartararo bio je najbrži na prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu Malezije u Sepangu. Trkač Petronas Yamaha postavio je novi rekord kruga vremenom 1: 59.027. Zaostao je 0.083 sekunde za suigračem Francom Morbidellijem, a treći put zabilježio je Maverick Vinales u tvorničkoj Yamahi. Četvrti je bio Marc Marquez, koji je imao dosta problema. Prvo je u prvom brzom krugu zamalo pao u drugom zavoju, a onda je nakon oko dvanaest minuta treninga njegova Honda odustala. Španjolac se brzo vratio u garažu i ubrzo vratio na stazu. Andrea Dovizioso i Alex Rins bili su peti i šesti, a slijedili su ih Aleix Espargaro, Valentino Rossi, Cal Crutchlow i Jack Miller. Jorge Lorenzo opet nije pronašao pravu brzinu. Trening je završio na 18. mjestu sa 2.4 sekunde zaostatka.
Zarco: Moram biti među prvih sedam u Sepangu

Johann Zarco će ovog vikenda u Sepangu ciljati na najboljih sedam vozača na trci, jer će tek tada moći pokazati da je sposoban da se takmiči s najboljima. Francuz se prvi put pojavio na motociklu Honda u Australiji prošlog vikenda, zamijenivši Takaakija Nakagamija u hondinom LCR timu. Prije trke postavio si je cilj da se plasira među prvih deset, a na kraju je bio trinaesti, sa 26 sekundi zaostatka za pobjednikom. U Maleziji je cilj postavio malo više, istovremeno želeći pobijediti bivšeg saigrača Paula Espargara, koji je pobijedio u dvoboju na Phillip Islandu. "To je i cilj", priznao je Zarco. "Ali prije svega moram trku završiti u prvih sedam, što će pokazati da mi ide dobro na trkama i da se mogu natjecati s najboljima. Ako budem u prvoj
Dovizioso je pobjedom spriječio slavlje Marqueza u Sepangu

Pobjedom u Sepangu Andrea Dovizioso odgodio je odluku o ovogodišnjem svjetskom prvaku na posljednju trku sezone u Valenciji. Talijan je uspio zadržati šanse za naslov svjetskog prvaka na četvrtom mjestu Marca Marqueza, takođe zahvaljujući saigraču Jorgeu Lorencu, koji je vodio do posljednjih pet krugova, kada je ispustio Doviziosa ispred sebe nakon greške u kočenju . Da je Španjolac uspio izvojevati prvu pobjedu Ducatija, drugo mjesto Dovizioso Marqueza već bi donijelo ovogodišnji svjetski naslov. Ducati je tako slavio dvostruku pobjedu, a Johann Zarco zauzeo je treće mjesto. Kako je Dovizioso proslavio šestu pobjedu ove godine u Maleziji, koliko ih je Marquez prikupio ove sezone, potonji mora prikupiti pet bodova više od trkača Ducatija u slučaju Doviziosove pobjede u Valenciji, iako
Marquezov prvi trening u Sepangu

Ovogodišnji svjetski prvak, Marc Marquez bio je najbrži trkač na svom prvom slobodnom treningu u Maleziji. Kiša je stazu namočila preko noći, pa su se vremena poboljšavala iz kruga u krug. Španjolac na Hondi bio je najbliži Mavericku Vinalesu, koji je za njim bio 0.268 sekundi. Treći put treninga postavio je Scott Redding, a četvrti Andrea Iannone, koji se ovog vikenda vraća u trku nakon propuštenih trka zbog povrede kičme, ako će se naravno osjećati spremno nakon treninga. Peti je bio Valentino Rossi, koji je zaostao za Marquezom za 0.401 sekundu. Hecotr Barbera, koji se također vratio u garažu ekipe Avintia kada se vratio Iannone, bio je šesti, ispred Aleixa Espargara i Yonnyja Hernandeza. Alvaro Bautista bio je deveti, a Jorge Lo deseti
Raikkonen: Automobil je oštećen nakon sudara

Kimi Raikkonen kaže da je ozljeda automobila nakon sudara s McLarnovim trkačem Kevinom Magnusenom bila poznata tijekom ostatka trke za VN Malezije. Nakon dobrog starta, Raikkonen se probio na šesto mjesto, gdje ga je Magnussen pretekao s leđa i udario u zadnji desni dio automobila. Raikkonen je gotovo cijeli krug morao voziti sa praznom gumom. Kad se vratio u igru, već je zaostajao gotovo krug, ali se ipak popeo na 12. mjesto. '' Jako sam razočaran ishodom trke jer sam jako dobro startao. Tada je došlo do sudara s Magnussenom i imao sam oštećenu gumu, što je značilo da moram dodatno stati '', rekao je Finac. '' Potpuno je poništio sve šanse za dobar krajnji rezultat. Nakon nesreće, automobil je obnovljen
Lotus: Moramo napraviti veliki korak naprijed

U Lotusu će se ovog vikenda u Maleziji morati napraviti veliki iskorak, priznao je generalni direktor Alan Permane. '' Jednostavno rečeno, završili smo s tako tužnim utrkama kao prošlog vikenda. Ni auto još nismo završili. Svjesni smo da zaostajemo, ali naporno smo radili kako bismo nadoknadili propušteno '', kaže Permane. '' To nije način na koji želimo nastaviti utrkivati. U Maleziji moramo napraviti veliki korak naprijed i naporno radimo svakih sat vremena kako bismo osigurali taj korak. Uvjeren sam da će se za dvije sedmice znati napredak. '' Zamjenik glavnog operativnog direktora Federico Gastaldi dodao je: '' Čak i ako se rezultati ne pokažu, svi u timu su naporno radili. Oba naša automobila završila su s problemom na istoj komponenti, a i ja i Renault Sport f1 v
Pedrosa u Maleziji pokazao je zube

Dani Pedrosa pokazao je zube prije trke u Maleziji i zabilježio najbrža vremena oba današnja slobodna treninga. Na drugom treningu, s vremenom 2: 00.554, promašio je rekord kruga koji je držao Jorge Lorenzo za samo dvije desetinke sekunde, ali Španjolac je ipak bio više od pola sekunde brži od svih konkurenata. Kao i u prvom, Marc Marquez je zaostajao samo za svojim suigračem u Repsol Hondi. Valentino Rossi pokazao je malo više na drugom treningu i uzeo četvrto najbrže vrijeme, dok je Jorge Lorenzo bio šesti.
Prvi trening u Sepangu Webberu

Voditelj Mark Webber osvojio je svoj prvi trening sa Red Bullom prije Velike nagrade Malezije u Sepangu. Najbolje vrijeme bilo mu je 1: 36.935. Australijanac je bio 0.068 sekundi brži od pobjednika Melbournea Kimija Raikkonena. Sebastian Vettel bio je treći. Tipično vruće i vlažno vrijeme natjeralo je timove na taktičko razmišljanje, pa su tako uglavnom odlučili odugovlačiti korištenjem čvršće mješavine guma što je duže moguće. Prvi brzi krugovi zabilježeni su nakon tridesetak minuta. Raikkonen je naišao na neke tehničke probleme prije i nakon brzog kruga. Nervirali su ga KERS i mjenjač. Ipak, Finc je uspio postaviti bolje vrijeme od Vettla, koji je vozio 21 krug, što je bilo najviše na ovom treningu. Fernando Alonso bio je Ferrarijev najbolje rangirani trkač. Njegovih dvjesto trkačkih poklika