Tag: vn valence

VN Valencije: Morbidelli s pol pozicije, Mir 12.

Franco Morbideli će sa najbolje startne pozicije krenuti u trku za Veliku nagradu Valensije, a u prvoj startnoj postavi Jack Miller i Takaaki Nakagami. https://twitter.com/MotoGP/status/1327620901731446787 Četvrti je bio Johann Zarco ispred Paula Espargara i Mavericka Vinalesa. Žoan Mir, kome je za osvajanje titule sveta potreban podijum, startovaće sa dvanaestog mesta, ispred svog najbližeg rivala Fabija Kvartarara. Q1: Binder i Quartararo u Q2, Rinceova borba za titulu se nastavlja sa 14. mjesta. Prvi dio kvalifikacija počeo je po malo mokroj stazi. Borba za prva dva mjesta bila je izuzetno izjednačena, a na kraju su najbolja vremena ostvarili Fabio Quartararo i Brad Binder koji su se plasirali u drugi dio kvalifikacija. https
VN Valencije, FP2: Miller najbrži, Mir je pao

Džek Miler je bio najbrži na izuzetno izjednačenom drugom slobodnom treningu za Veliku nagradu Valensije, koju je lider u šampionatu, Džoan Mir, završio na jedanaestom mestu nakon pada. Nakon izjednačenog prvog treninga, gdje je 19 trkača dijelila sekunda, poslijepodne su razlike bile još manje, jer je isti broj trkača odvozio krugove za 0.749 sekundi. Zbog malih razlika u nevolji su se našli i Mir i Fabio Quartararo, koji su do sada ostali bez direktnog plasmana u drugi dio kvalifikacija i tako se bore za najviša startna mjesta. Milleru je za 0.091 sekundu prišao Takaaki Nakagami, najbrži trkač jutarnjeg treninga, a treći put je stavio Francesca Bagnaia ispred Pola Espargara, Johanna Zarca i Andrea Doviziosa. Bio je sedmi
VN Valencije: Nakagami najbrži na FP1

Takaaki Nakagami bio je najbrži na prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu Valencije, što će biti druga trka u dvije sedmice na trkalištu Ricardo Tormo. Japanac na LCR Hondi bio je 0.115 sekundi brži od Franca Morbidellija, a treće vrijeme treninga postavio je Maverick Vinales. Budući da su trkači već odradili jedan trkački vikend na istoj trkalištu, vrijeme na treninzima bilo je prilično ujednačeno. Čak 19 trkača stalo je u red u jednoj sekundi. https://twitter.com/MotoGP/status/1327201382978494465