Tag: VNAragonia

Aragon GP: Takaaki Nakagami najbrži na zagrijavanju

Japanac Takaaki Nakagami bio je najbrži na jutarnjem zagrijavanju uoči VN Aragona, približio mu se Enea Bastianini sa 0.109 sekundi, dok je Johann Zarco bio treći. U prvih pet, zagrevanje su završili Maverick Vinales i Marc Marquez, koji je trku započeo sa trinaestog mjesta. Alex Marquez je završio zagrevanje gadnim padom. Španac je odveden na lekarski pregled, a rendgenski snimci zgloba i vrata nisu pokazali povrede, tako da će moći da učestvuje u trci. https://twitter.com/MotoGP/status/1571405876401000448 Šesto i sedmo vrijeme postavili su Jack Miller i Jorge Martin, dok je Fabio Quartararo bio osmi, dok su Aleix Espargaro i Cal Crutchlow također završili u prvih deset na zagrijavanju.
Marc Marquez u lovu na nove MotoGP bodove već ovog vikenda u Aragonu

Marc Marquez će se ovog vikenda vratiti na MotoGP trku po prvi put od VN Italije u maju. Španac je bio van terena više od 2020 dana zbog operacije šake koju je povrijedio u Jerezu 100, ali se prije nekoliko dana vratio svom trkačkom motociklu, s kojim je učestvovao na dvodnevnom testiranju u Misanu. Šestostruki šampion sveta u MotoGP-u jeste rekao da je patio više nego uživao kada se vratio, ali je potvrdio da se osećao bolje tokom vožnje, jer mu operisana ruka više nije stvarala probleme i ometala ga u vožnji, tako da je to bila samo pitanje vremena kada će se i on vratiti trkama. Sada je dao odgovor i na ovo pitanje, najavljujući da se vraća na jednu od svojih domaćih trka u Aragonu. "Kao što vidite da se smijem, to znači da ću biti na VN Aragona", rekao je u videu koji je objavio na svom
Francesco BAGNAIA nakon napetog duela sa MARQUEZOM do 1. POBJEDE u MOTOGP-u

Trkač Dukatija Francesco Bagnaia ostvario je prvu pobjedu u kraljevskoj klasi Svjetskog motociklističkog prvenstva na MotoGP trci u Aragonu, nakon napetog duela s Markom Markesom u posljednja tri kruga. Marquez je na kraju bio drugi, a aktuelni svjetski prvak Joan Mir treći. https://twitter.com/MotoGP/status/1437035639514488832 Marquez je pratio Bagnaija tokom cijele trke, pokušavajući prve napade tek u posljednjim krugovima, ali se Ducati trkač uspješno odbranio i na kraju proslavio dugo očekivanu pobjedu. https://twitter.com/autosport/status/1437035609428742148 Lider MotoGP Svjetskog prvenstva Fabio Quartararo završio je osmi u utrci, ali zahvaljujući lošoj trci, njegovo vodstvo u prvenstvu ispred Bagnaia je nešto niže sa 53 boda.