Tag: wsbk

Vlasnici F1 kupili su MotoGP

Formula 1, MotoGP vijesti
Vlasnici šampionata Formule 4,2, Liberty Media, takođe su zvanično potvrdili kupovinu Dorne, a time i većinskog udela u svetskim motociklističkim šampionatima MotoGP, WSBK i MotoE, za koje se očekuje da plate 86 milijarde evra. Liberty Media će sada imati 14% MotoGP šampionata, dok će XNUMX% ostati u vlasništvu lidera šampionata. Kupovina bi trebala biti konačno odobrena do kraja godine, jer će je detaljno ispitati evropske vlasti i tijela za zaštitu konkurencije.
Razgatlıoğlu u prvoj trci u Barseloni do prve pobede za BMW

MotoGP vijesti, WSBK
Toprak Razgatlıoğlu je pobjednik prve trke Superbike klase u Barseloni. Turčin, koji je inače krenuo u trku sa najbolje startne pozicije, poveo je u poslednjem krugu trke kada je uspeo da pretekne tadašnjeg lidera Nikolu Bulega. Italijan je vodio veći dio trke i potpuno odustao na kraju, što je Razgatlıoğlu iskoristio. Na podiju im se pridružio Alvaro Bautista. Španac je sa četrnaeste startne pozicije stigao do trećeg mjesta. Najbolji start u trci imao je Alex Lowes, koji je sa pete startne pozicije izbio u vodstvo i već stekao drugu prednost nad svojim goničima. Na kraju četvrtog kruga se ipak srušio i tako izgubio veliku priliku za svoju prvu pobjedu u klasi Superbike. Andrea Iannone je bio četvrti, Andrea Locatelli je bio peti, Alex Lowe je bio šesti
Iannone o periodu suspenzije: Prestao sam pratiti MotoGP

U nedavnom intervjuu za web stranicu Superbike Svjetskog prvenstva, Andrea Iannone je govorio o periodu koji je proveo van trkačke staze zbog kršenja dopinga. Nakon četiri godine pauze, Italijan se u velikom stilu vratio u klasu Superbike, gdje je već stajao na postolju na prvoj trci nove sezone u Australiji. Time je dokazao svoj talenat, koji ni na koji način nije izblijedio tokom godina pauze. Ovo iskustvo mu je bilo veoma teško. "Četiri godine mi nije bilo dozvoljeno da se trkam. Bilo mi je jako teško da prihvatim odluku suda. Moj život je tada nekako izgubio smisao. Trebalo je da se naviknem na novi način života. Osjećao sam se izgubljeno." "Bolelo me je kao da sam jako loše pao. Ali ako padneš, izbačen si najviše godinu dana. Odmarao sam se četiri. Teško je to opisati. Kunem se imenom
Razgatlioglu poluzadovoljan prvim trkačkim vikendom

WSBK
Nedjelja je vrlo bogata događajima za Topraka Razgatlioglua. Prvo je zauzeo treće mjesto u utrci Superpole po prvi put za BMW tim, a onda mu je pogon eksplodirao u trećem krugu druge trke vikenda. "Veoma sam razočaran jer nisam očekivao da ću imati problema sa pogonom", rekao je Turek nakon trke. U protekle dvije sezone BMW tim je imao dosta problema sa pouzdanošću svog motocikla. Razgatlioglu je već imao sličan problem na prvom testu u decembru u Portimau. "U drugoj trci sam uspio prestići nekoliko trkača. Bio sam naprijed, ali je tada otkazao motor. To je samo dio trke. Nisam baš najzadovoljniji prvim vikendom nove sezone. Mogao sam recimo polovično.Stao sam na postolje za pobjednike, ali u drugoj trci sam bio sa
Rea je ostala neozlijeđena: Pad me potpuno iznenadio

WSBK
Jonathan Rea je srećom otišao neozlijeđen nakon nesreće u drugoj trci Superbike klase danas. Šestostruki šampion sveta ima vikend koji će želeti da zaboravi što pre. Na svom debiju za Yamahu u subotu je završio na sedamnaestom mjestu, a nakon obećavajućeg starta završio je nedjeljnu trku u trećem krugu s padom u jedanaestom zavoju. "Prvo želim da kažem da je sa mnom sve u redu. Malo me boli od pada, ali srećom nije bilo povreda." "Završio sam na zemlji dva puta ove sedmice, ali srećom sam ostao u cijelom komadu. Današnja nesreća je bila potpuno neočekivana. To me još više ljuti jer se dogodilo baš kada sam se bolje osjećao na biciklu." "Kada je Toprakov motor eksplodirao, dobio sam nekoliko mjesta i odjednom sam se našao u veoma dobroj poziciji.
Alex Lowes najbolji u drugoj utrci Superbike klase na Philip Islandu

WSBK
Alex Lowes je pobjednik druge utrke klase Superbike na Philip Islandu. Vozač Kawasakija je u potpunosti odnio pobjedu na kraju trke, kada je spolja uspio proći tadašnjeg lidera Alvara Bautistu. Španac je vodio od ponovnog starta trke - prekinut je u četvrtom krugu zbog pada Jonathana Rea. Na pobjedničkom postolju pridružio im se Danilo Petrucci. Andrea Iannone je postigao četvrti gol. Potonji je odlično krenuo u trku sa četrnaeste startne pozicije i probio se u vodeću grupu. Nakon pauze, bio je malo iza vodećih, ali je uspio da iskoristi pad Andree Locatellija i prođe tik ispod postolja za pobjednike. Nicolo Bulega, pobjednik jučerašnje prve trke, bio je peti. https://twitter.com/WorldSBK/status/1761647270515048517
Lows u utrci Superpole do svoje prve pobjede u četiri godine

WSBK
Alex Lowes je pobijedio u Superbike Superpole utrci na Philip Islandu. Engleskom trkaču ovo je prva pobjeda nakon mnogo godina, kada je slavio na ovom mjestu. Poveo je na početku drugog kruga kada je u prvom zavoju pretekao Andrea Iannonea. Potonji je potom pao na rang listi zbog problema sa motociklom i završio na četrnaestom mjestu. Lowes je odlučujuću prednost stekao u poslednjim krugovima, kada je uspeo da pobegne rivalu za dobru sekundu. Andrea Locatelli je uspio da se sabere nakon lošeg starta, kada je bio čak i deseti, i agresivnom vožnjom stigao do drugog mjesta. Toprak Razgatlioglu, koji je prvi put kao član BMW tima zauzeo treće mjesto na postolju. U foto finišu Turčin je uspio da prestigne Alvara Bautistu, koji je za
Iannone: Mislim da sanjam

Andrea Iannone je razumljivo bio izuzetno zadovoljan nakon što je završio treći u prvoj Superbike utrci sezone. Kako je priznao, nije očekivao da će u svojoj prvoj trci u novom takmičenju moći da se izbori za mesta na pobedničkom postolju. Italijan je iznenadio već u kvalifikacijama, kada je zauzeo drugo mjesto, a potom čak i preuzeo vodstvo u trci. Nakon početnog vodstva, samo su Nicola Bulega i Andrea Locatelli uspjeli da ga prestignu. Nakon trke, rekao je o svom povratku na trkačke staze: "Neverovatno. Ovo zaista nisam očekivao. Osjećam se kao da sanjam upravo sada. Nevjerovatno je biti na tako visokom nivou na prvoj trci sezone. Osjećaj na biciklu je bio neverovatan." "Dobio sam veliku podršku i to mi znači više od današnjeg rezultata" "Trenutno prštim od energije. Kada prev
Rea: Trenutno smo izgubljeni

Nova sezona Superbike klase nije počela po želji Jonathana Rea. Sjeverni Irac, koji je na kraju prošle sezone napustio Kawasaki nakon devet godina, a ove godine sjeo na Yamaha motocikl, imao je dosta problema u prvoj trci na Philip Islandu. Zauzeo je tek jedanaesto mjesto u kvalifikacijama. U uvodnom dijelu trke uspio je da se probije među najbolje, ali je potom izgubio dosta vremena tokom obaveznog zaustavljanja radi zamjene guma. Na stazu se vratio na osamnaestom mestu zajedno sa Alvarom Bautistom, koji je pao u uvodnom delu trke, ali je uspeo da pokupi motocikl. Rea nije mogao da prati tempo španskog trkača i završio je kao sedamnaesti. "Za mene je to jedna od najzahtjevnijih trka u karijeri. Loše sam startao sa startne pozicije, ali sam tada uspio prestići nekoliko trkača. Odlučio sam se sa
Bulegi Superbike otvara sezonu na Phillip Islandu, Iannone treći

Nicolo Bulega pobjednik je prve utrke nove sezone Superbike klase. Aktuelni svjetski prvak u klasi Supersport proslavio je debi u klasi Superbike dominantnom vožnjom. Andrea Locatelli je bio drugi, a Andrea Iannone, takođe debitant u ovoj klasi, treći. https://twitter.com/WorldSBK/status/1761263139910279326 Toprak Razgatlıoğlu je osvojio četvrti cilj. U svojoj prvoj trci za BMW, Turčin je zauzeo peto mesto, pošto su mu stjuardi dali kaznu od 1,2 sekunde zbog prebrzog zaustavljanja. Minimalno obavezno vrijeme je jedan minut i dvije sekunde. Alex Lowes je bio četvrti. Čak je i prva trka sezone poslužila izuzetnim događajima na stazi. Pogotovo u prvim krugovima, kada smo vidjeli mnogo preticanja odmah na vrhu. Debi je poveo na početku drugog kruga