Tag: yas marina

Perez je pohvalio Verstapenovu timsku igru

Sergio Perez će u finalnu trku ovogodišnjeg F1 šampionata krenuti sa drugog mesta, što mu daje dobre šanse da obezbedi drugo mesto u šampionatu vozača. Iako je Meksikanac na prethodnoj trci u Brazilu uzalud očekivao pomoć od saigrača, ovog puta mu je aktuelni svjetski prvak bez oklijevanja ponudio pomoć iz zavjetrine. "Osvojili smo dobru startnu tačku za trku," rekao je Perez. "Nisam uspeo da popravim vreme u poslednjem delu. Prvi pokušaj nije bio dobar, pa smo malo zaostajali, ali smo na kraju zaključali prvi red za sutra. Maks mi je puno pomogao. Radili smo zaista dobro zajedno u ovom posljednjem krugu, tako da se radujemo sutra, kada će biti dodijeljeni bodovi."
Verstappen zauzima pole position u Abu Dabiju

Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za finalnu trku F1 sezone 2022. Njemu će se u prvom redu pridružiti timski kolega Sergio Perez, dok su drugi red osvojili vozači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz. https://twitter.com/F1/status/1593982964467367937 Vozači Mercedesa Lewis Hamilton i George Russell zauzeli su peto i šesto mjesto. Lando Noris je bio sedmi, Esteban Ocon osmi, Sebastian Vettel deveti, a Daniel Ricciardo deseti.