Tag: Yuki Tsunoda

Alpha Tauri predstavlja malo drugačiju sliku trkačkog automobila

U Njujorku je Alpha Tauri predstavila svoj izgled trkaćih automobila za sezonu 2023. Dva trkačka automobila iz Faenze i dalje će biti obučena u belo i plavo, ali uz dodatak crvene o trošku novog sponzora, poljskog Orlena. AT04 će voziti Juki Tsunoda i novajlija Nyck de Vries, a prema nekim izvještajima, talijanski tim je ove godine u dizajnu automobila krenuo sličnim putem kao i njegov sestrinski Red Bull Racing.
Predstavljamo AlphaTauri AT03

Red Bullov drugi tim, AlphaTauri, predstavio je svoj trkački automobil AT03, a ove sedmice su ga pratili Williams, Ferrari i Mercedes. AlphaTauri je peti tim koji je ove godine predstavio svoj trkaći automobil, a prethodno je to učinio u Haasu, Red Bullu, Aston Martinu i McLarenu. Kao iu slučaju Red Bull tima, i ovoga puta nismo vidjeli potpuno pravi trkački automobil koji će ostati skriven do sljedeće sedmice, kada počinje zimska testiranja u Barseloni. https://twitter.com/AlphaTauriF1/status/1493178696391348229 Vozačka postava tima ostaje nepromijenjena. Pierre Gasly i Juki Tsunoda će pokušati da nastave trend prošle sezone ove godine, kada su timovi iz Faenze postigli najviše bodova od igranja pod Red Bullom. AlphaTauri je prošlu sezonu završio na šestom mjestu
Službeno: YUKI TSUNODA, novi trkač tima ALPHATAURI

Japan će sljedeće godine ponovo imati trkača Formule 1. 20-godišnji junior Red Bulla Yuki Tsunoda utrkivat će se za AlphaTauri tim u sezoni 2021. i postat će novi suigrač Pierrea Gaslyja. Mladi Tsunoda završio je ovogodišnju sezonu Formule 2 na trećem mjestu, iza Micka Schumachera i Calluma Ilotta, stekavši potrebne bodove za super licencu. Ovim su Japanci za samo dvije godine uspjeli preći iz Formule 4 u Formulu 1. Franz Tost, šef AlphaTaurija, rekao je: "Red Bull cijelo vrijeme prati svoju karijeru i sigurni smo da je veliko pojačanje za naš tim. Pokazao se kao pravi spoj tehničkog razumijevanja i agresivnosti, a impresionirao je testom u Imoli dvogodišnjim trkaćim automobilom, gdje je pokazao napredak i vozio besprijekorno.
ALPHATAURI je potvrdio TSUNODO za test mladih trkača u ABU DABI

Tim je prethodno nagovijestio da će Tsunoda voziti za njih iduće sedmice na testu mladih trkača ako dobije super dozvolu Formule 1 koja će mu omogućiti da sljedeće godine trka u klasi kraljevskog moto sporta. Japanci su to osigurali u finalu Formule 2, osvojivši treće mjesto u prvenstvu. Očekuje se da će Tsunoda biti potvrđen s AlphaTaurijem za suigrača Pierrea Gaslyja za sezonu 2021. Očekuje se da će Japanci preuzeti mjesto Danila Kvyat-a, koji je nakon utrke GP Sakhir rekao da ne očekuje da će ostati u timu sljedeće godine. "Zaista cijenim kako su mi svi iz AlphaTauri tima pomogli da se pripremim za ovaj test, a također zahvaljujem Red Bullu i Helmutu Marku što su mi pružili ovu priliku", rekao je Tsunoda. “U ovom testu fokusiraću se na slijeđenje uputa tima i na dajana
DANIIL KVJAT prihvatio je sudbinu za 2021. godinu

Jedna od nedoumica oko napredovanja Yukija Tsunode, trkača Formule 2 koji je ove sezone završio treći i uživa Hondinu podršku, u vrhunsku klasu moto sporta bila je hoće li dobiti dovoljno bodova za super licencu. No, Japanci su pobijedili u glavnoj utrci Sahira i danas su bili drugi u sprinterskoj utrci, dajući mi kartu za utrku Formule 1. "Mislim da su šanse vrlo male", rekao je Kwiat na pitanje je li njegovo šesto mjesto na kvalifikacije su povećale nadu da će zadržati sjedište AlphaTaurija na Pierre Gasly-u. "Pomirio sam se s tim prije nekog vremena. U Formuli 1 ostalo je još samo jedno mjesto i Red Bull mora promovirati svoje mlade trkače. To je posljednje što sam do sada čuo. Ne živim u snu, znam kako stvari funkcioniraju. Ove kvalifikacije bili
GP SAKHIRJA, glavna trka: Pobjeda za TSUNODU, SCHUMACHER zadržao prednost u odnosu na ILOTT

Formula 2
Yuki Tsunoda izborio je još jednu pobjedu ove sezone, a nakon njega uslijedio je Guanyu Zhou, koji je uspio ostati na drugom postolju s odličnim završetkom na mekim gumama i uprkos pet sekundi kazne zbog brze vožnje u boksovima. Nikita Mazepin završio je na trećem mjestu nakon sjajne borbe s Felipeom Drugovichom. Robert Schwartzman završio je peti u trci, a Callum Ilott utrku je završio ispred Micka Schumachera, koji je uspio proći na 7. mjesto s izvrsnom mekom gumom i najbolje šanse za osvajanje naslova ima sutra jer kreće s druge startne pozicije. Jehan Daruvala, Dan Ticktum i Pedro Piquet završili su na desetom mjestu. https://twitter.com/FIA_F2/status/1335222775288635395 Kao i prošlog vikenda, Mazepin je opet loše započeo, ah
Yuki TSUNODA na pole poziciji, ILOTT 9. SCHUMACHER tek sa 18. mjesta

Formula 2
Jehan Daruvala i Robert Schwartzman startaju sutra iz drugog reda, a dvojac Drugovich i Lundgaard bit će u trećem startnom redu, a slijedi ih Artem Markelov prvi put ove sezone. Dan Ticktum i Louis Deletraz također su završili među prvih deset, kao i Callum Ilott, koji sutra ima priliku da smanji zaostatak za Scumacherom u borbi za prvenstvo. Vozači su na stazu došli u koloni i napravili dvije runde zagrijavanja prije zagrijavanja za najbolju poziciju. Felipe Drugovich, koji je bio prvi u koloni, nakratko je izgubio kontrolu nad automobilom na ulazu u šikane, ali je ipak uspio ostati na tragu. https://twitter.com/FIA_F2/status/1334879133621424128 Lundgaard je bio najbrži u prvom pokušaju, ali novi vozač Formule 1 je Nikita Maze