Tag: zaljev12

Rosi još 10 dana MotoGP trkač: Onda idem na četiri točka!

Karijera MotoGP trkača Valentina Rossija bliži se kraju. Sezona 2021. završiće za 10 dana, a sa njom i skoro tri decenije duga karijera Italijana, koji se već juče u Misanu pripremao za naredni period. "Slijede dvije trke zaredom, dakle deset dana", rekao je Rossi. "Zamislite 10 dana u odnosu na 26 godina! Za mene će to biti veoma emotivan trenutak, ali bih voleo da ostanem koncentrisan kako bih do kraja sezone postigao najbolje rezultate. Za mene je ovo veoma važno jer trka u Misano nije bio loš, ne želim nego da razmišljam o tome šta će se desiti u ponedjeljak, nakon trke u Valensiji. Još uvijek sam trkač i još uvijek želim da dam sve od sebe dok uživam u druge dvije utrke. U aprilu sam bio prilično brzo na ovoj stazi i vozio među prvih deset ali sam nažalost pao.
Rossi s timom VR46 na postolje u Gulf 12 2021

Valentino Rossi, zajedno sa suigračima Lucom Marinijem i Alessiom Saluccijem, završio je na trećem mjestu u GT12 PRO-AM klasi u Gulf 3, ponovivši prošlogodišnji uspjeh u ovoj trci izdržljivosti u Bahreinu. Rossi i njegov tim VR46 zauzeli su zajedničko četvrto mjesto, ali pobijedila je ekipa 2 Seas Motorsport, za koju se pored domaćeg Ise Bin Abdulla Alkhalife i Britanca Bena Barnicota, utrkivao i Hrvat Martin Kodrić. https://twitter.com/ValeYellow46/status/1347905286863007744