Ferrari: Ne ciljamo na titulu šampiona ove godine

Autor članka: , objavljeno 9. juna 2022

Šef tima Ferari Mattia Binotto rekao je da cilj tima Maranello ove godine nije osvajanje titule prvaka svijeta, već takmičenje sa najboljim ekipama.

Italijanski tim je do trke u Španiji bio vodeći u konstruktorskom šampionatu, a prednjačio je Ferrarijev Charles Leclerc, ali nakon dvostruke pobjede Red Bulla u Barceloni i poraza Ferrarija u Monaku, ekipa sada zaostaje 36 bodova za Leclercom.za Verstappn za devet. No, mogući poraz u borbi za titulu šefa tima ne brine. “Za ovu godinu smo postavili cilj da ponovo postanemo konkurentni. Ovo je naš cilj, a ne da osvojimo titulu i ne bi bilo u redu da sada promijenimo cilj i osvojimo prvenstvo jer smo konkurentni - rekao je Binoto.

"Biti konkurentan je jedna stvar, a postati šampion je potpuno drugačiji nivo, tako da ne bi bilo u redu da se tim stavi pod pritisak mijenjanjem ciljeva ove sezone."

Posljednji Ferrarijev svjetski prvak među trkačima i dalje je Finac Kimi Raikonen, koji je slavio u sezoni 2007. godine, a tim je posljednji put sezonu krunisao titulom u sezoni 2008., ali Binotto se nada da će se timski vratiti kao svjetski prvak. “Pokušavamo da započnemo novi krug – da ne samo jednom postanemo svjetski prvaci, već i da odbranimo titulu. Ali trebat će vremena. I dalje mislimo da moramo da napredujemo ako želimo da osvojimo prvenstvo. Naravno, to ne znači da ne možemo uspjeti. Svi želimo pobjedu, ali je važnije fokusirati se na proces kontinuiranog poboljšanja. Moramo se fokusirati na svaku trku pojedinačno”, dodao je Italijan.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!