Formula 1: McLaren u Monci slavio je iznenađujuću dvostruku pobjedu

Autor članka: , objavljeno 12. septembra 2021.

Daniel Ricciardo je pobijedio na trci Formule 1 u Monci, gdje je McLarenov timski uspjeh upotpunio australijski timski kolega Lando Noris na drugom mjestu. Tim McLarena slavio je svoju prvu dvostruku pobjedu u F1 nakon što je na Velikoj nagradi Kanade 2010. kažnjen sa pet sekundi zbog preticanja sa staze. Meksikanac je izgubio još jedno mjesto protiv Charlesa Leclerc-a, koji je Tifosea barem donekle utješio svojim četvrtim mjestom u Ferrari trkačkom automobilu.

Utrku je začinio novi okršaj Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappna u 26. krugu trke, koji je završen ostavkom oba trkača, koji će se obojica braniti kod komesara tokom dana.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!