Grosjeanuov prvi slobodni trening

Autor članka: , objavljeno 1. novembra 2013.

Romain Grosjean bio je najbrži na prvom slobodnom treningu za VN Abu Dabija. Lotusov trkač pretekao je drugog najbržeg trkača Lewisa Hamiltona za 1 sekunde s vremenom 44.241: 0.192. Treći je bio Sebastian Vettel.

Kako trkači polako ostaju bez novih motora pred kraj sezone (samo osam se može koristiti po sezoni), na početku prvog slobodnog treninga na stazi vladalo je dugo zatišje. Nakon gotovo pola sata, Sergio Perez ušao je u brzi krug, a ubrzo za njim i ostali.

Na vrhu vremenske linije, imena trkača su se brzo promijenila, ali na kraju sat i po treninga, najbrže vrijeme pripalo je Lotusovom trkaču Romainu Grosjeanu. Francuzu su se najbliže približili Lewis Hamilton i novi-stari svjetski prvak Sebastian Vettel.

Webber i Rosberg završili su četvrti i peti, a Kimi Raikkonen, koji je kasnim dolaskom u Abu Dhabi izazvao pomutnju među novinarima, bio je šesti.

Tri rezervna trkača dobila su priliku da treniraju. James Calado sjedio je u trkačkom automobilu Adriana Sutila i bio XNUMX., Heikki Kovalainen u Caterhamu Gieda van der Garda završio je trening na XNUMX. mjestu, a Rodolfo Gonzales, koji je zamijenio Maxa Chiltona, bio je gotovo dvije sekunde lošiji od Julesa Bicha, konkretno najsporiji.