DTM

Jamie Green: Važan je samo naslov

DTM, Ostali sportovi
S obzirom na poziciju Jamiea Greena u DTM prvenstvu, za njega se računa samo naslov. Green je uvjeren da imaju pravu formu koju će pretvoriti u pobjednika. U sezoni 2012. Britanac je osvojio peto mjesto, a zatim je napustio Mercedes i u Audiju je u prve dvije sezone završio treći i deseti. Prošle godine Green je bio čak i najbolji u sezoni u kvalifikacijama, a na trkama su također pokazali dobru formu, ali često su imali peh sa sigurnosnim automobilom i napravili poprilično grešaka. Jamie kaže: "Nije mi važno hoću li završiti treći ili deseti u prvenstvu. Već sam pobjeđivao u utrkama, startao s najbolje startne pozicije, osvojio podijum, ali još uvijek mi nedostaje naslov, to je ono što čekam. Nisam dobio ono što sam radio prošle godine. želio ono što sam zaslužio, pa mislim da nije važno koji
DTM: Revizija DRS pravila za 2015

U DTM seriji žele povećati broj pretjecanja, zbog čega će promijeniti pravilo korištenja DRS-a. Prošle godine DTM je DRS koristio tek drugu godinu, gdje je vozač morao zaostajati do dvije sekunde za onim prije sebe, a DRS se mogao koristiti samo jednom u krugu. Pa, ove godine će biti samo drugo zaostajanje na početku runde, a DRS će ga moći koristiti tri puta. Čak će i krila pasti umjesto 16, za čak 18 stepeni. Pa ove godine, novost će biti subotnja 40-minutna trka, koja će biti jednaka 60 minuta u nedelju. Stoga će imati na raspolaganju četiri kompleta guma za suvu gusjenicu, a ne samo još dva.
DTM: Estoril 3. dan

Posljednji dan testiranja u Estorilu na vrhu je završio Nico Muller sa Audijem, ispred saigrača Tima Scheidera. Gary Paffett je bio treći. Paffett je bio odličan u zadnjih pola sata, a odmah iza njega završio je još jedan Audi i kao peti Costa s BMW-om. Martin Maxime bio je najaktivniji sa BMW-om, ali je test dan završio na desetom mjestu, a slijedili su ga saigrači Glock i Blomqvist. Sljedeći testovi bit će u Oscherslebenu, od 14. do 16. aprila, a tada sezona započinje prvom trkom u Hockenheimu prvog vikenda u maju. Sati: 1. Nico Muller Audi 1m32.443s 151 2. Timo Scheider Audi 1m32.586s + 0.143s 108 3. Gary Paffett Mercedes 1m32.640s + 0.197s 136 4. Miguel Molina Audi 1m32.673s
DTM: Estoril 2. dan

Drugi dan testiranja DTM serije u Estroilu završen je najbržim vremenom Mercedesovog trkača Lucasa Auera. Iza njega možemo pronaći četiri Audijeva trkača, gdje je Muller bio najbrži, ispred Rockenfellera, a Molina i Tamby zauzeli su četvrto i peto mjesto. Tek šesto mjesto pripalo je najbržem BMW trkaču Martinu Tomczyku. Timo Scheider zauzeo je sedmo mjesto s Audijem ispred Gotza i Vietorisa s Mercedesom. Na zadnjem kraju stola opet BMW, a Robert Wickens s Mercedesom. Augusto Farfus danas je vozio najviše krugova, naime 97. puta: 1. Lucas Auer Mercedes 1m32.748s 74 2. Nico Muller Audi 1m32.797s 92 3. Mike Rockenfeller Audi 1m32.804s 41 4. Miguel Molina Audi 1m32.857s 57 5 Adrien Ta
DTM: Estoril 1. dan

Službeno testiranje DTM serije započelo je u Estroilu, gdje je Jamie Green prvi dan stigao s Audijem. Britanac je danas bio skoro pola sekunde brži od timskog kolege Rockenfellera, koji je završio drugi. Treće i četvrto mjesto pripalo je Mercedesu (Paul di Resta i Pascal Wehelein). Vrijedno je spomenuti da je rockenfeller najbrže doba dana postavio ujutro, zbog čega Green nije imao puno konkurencije popodne, kada je formiran najbrži krug prvog test dana. Vrijedno je spomenuti da je bilo vrlo vjetrovito, s četiri Audijeva trkača koji su vozili ukupno 563 kruga. Brojeći krugove, BMW je slijedio sa 490, a Mercedes sa 356 krugova. Iza petog Ekstroma s Audijem nalazimo jednog BMW-a, Bruna Spenglera, ali prvaku iz 2012. godine preostale su BMW utrke
Relicross trka podrške DTM serije u Hockenheimu

DTM
Organizatori Svjetskog prvenstva u relikrosu potpisali su višegodišnji ugovor o saradnji sa serijom DTM. Relicross utrka održat će se kao trka podrške u sklopu trkačkog vikenda u Hockenheimu, domaćin prvog događaja u sezoni. RX svjetsko prvenstvo postiglo je ogroman uspjeh prošle godine, u svojoj premijernoj sezoni, jer su tribine na trkama širom svijeta bile prepune. Prvu krunu svjetskog prvaka u relikvijama osvojio je Peter Solberg, poznati reli trkač za svjetsko prvenstvo i prvak u sezoni 2003. Događaj će se održati na stazi izgrađenoj duž staze na kojoj se održavaju DTM trke, samo za potrebe relikvija. Bit će to takozvana trka podrške koja će zabaviti gledatelje koji će ku
Dovizioso i Wittmann u Sloveniji

DTM, MotoGP vijesti
U Ivančnoj Gorici, kompanija Akrapovič s oduševljenjem je prihvatila posjet zvijezde Ducatija iz svijeta MotoGP-a Andree Doviziose i DTM prvaka (Deutsche Tourenwagen Masters) u sezoni 2014. Marca Wittmanna iz BMW Motorsport tima. Njihova poseta bila je iznenađenje na Akrapovićevoj novogodišnjoj skupštini zaposlenih, na kojoj su se gosti pridružili upravi kompanije na bini. Došli su u posjetu kako bi se svojim očima uvjerili koliko se rada ulaže u ispušne sisteme koje koriste na svojim trkaćim automobilima i zahvalili svim zaposlenima na izvanrednoj podršci. Na događaju su ostali prilično dugo. Dijelili su autograme zaposlenima i slikali se pored njihovog trkaćeg motocikla ili automobila. Pred skupštinom zaposlenih Dovizioso i Wittmann sastali su se s vlasnikom kompanije Igorom Akrapovičem i iz
Marco Wittmann s naslovom u DTM-u na testu u F1

DTM, Formula 1
Šampion DTM serije Marco Wittmann zaradio je test trkačkih automobila Formule 4 nakon što je ove godine osvojio spomenuto prvenstvo. Inače, ovo je nagrada BMW-a s kojim je Wittmann potpisao novi višegodišnji ugovor. Šef BMW-a Jens Marquardt rekao je da je Marko imao sjajnu sezonu u kojoj ga je BMW odveo do novog vrhunca: „Učinio je puno za nas ove sezone, a sada je vrijeme da i njega nagradimo. Produžili smo mu ugovor, što je logičan korak, jer je za nas vrijedno radio tri godine. Pored toga, ostvarili smo i njegov san jer će moći proći test automobila Formule XNUMX. Tako smo u suradnji s Red Bullom dogovorili test u Toro Rosso. Vidjet ćemo koliko će brzo biti, koliko će se brzo prilagoditi, a zatim ćemo ga koristiti i u BMW-u MXNUMX DTM. “Wittmann ima iskustva s jednosjedom
DTM: Kovalainen će testirati BMW

Bivši trkač Formule 4 Heikki Kovalainen spreman je za četvrtak na testovima BMW-ovog trkačkog automobila serije DTM. Naime, BMW testira ove sedmice od ponedjeljka do četvrtka na trkalištu u Lausitzringu, a Finac bi trebao preuzeti kormilo trkačkog automobila M111 DTM posljednjeg dana. Kovalainen je između ostalih osvojio čak 2008 glavnih nagrada za Renault i McLaren, a pobijedio je i u Mađarskoj 2012. Finac je posljednji put utrkivao za Caterham 2013. godine, a zatim u posljednje dvije utrke sezone XNUMX. za Lotus, zamijenivši Kimija Raikkonena. koji su u to vrijeme morali na operaciju. Vrijedno je spomenuti da će BMW test uključiti cijeli tim, ali samo Joey Hand neće, jer ima problema s datumima - vremenskim ograničenjima. Tim se uglavnom fokusira na postavke za predstojeću trku u Lausitzringu, koja hoće
Wittmann je slavio u Hockenheimu

DTM
Marco Wittmann proslavio je prvu pobjedu u njemačkom Hockenheimu, gdje je započela ovogodišnja sezona DTM serije. RMG BMW trkači odvezli su utrku besprijekorno nakon što su u drugom krugu utrke preskočili Adriena Tambaya (Abt Audi), koji je utrku započeo s najbolje startne pozicije. Potonja ju je završila na trećem mjestu, iza saigrača Mattiasa Ekstroma.