Liber na Gorjancima do treće pobjede, Bubnič pobjednik među Slovencima

Autor članka: , objavljeno 19. juna 2017

Ovogodišnji GHD Gorjanci pamtit će se ne samo po lijepom vremenu i odličnoj organizaciji, već i po tome što su se za trilere pobrinuli prvi favoriti utrke, Italijan Federico Liber (Gloria Formula C8F) i Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC). nakon dvije vožnje odvojene samo dobrom sekundom.

Nakon jučerašnjeg hirovitog vremena i otkazivanja posljednjeg treninga, vrijeme je danas bilo povoljno za trkače, jer se trka na Gorjancima odvijala po prekrasnom sunčanom vremenu. Uz stazu se okupio dobar broj gledalaca. Na kraju je uspješniji bio Federico Liber, koji je treći put slavio na Gorjancima! Očigledno mu je suđeno da pobijedi u neparnim godinama, jer je pobijedio i 2013. i 2015. U drugoj vožnji također je postavio najbrže vrijeme 01: 39.467 i kao jedini pao ispod magične granice od 1:40. Prosječna brzina mu je bila nevjerovatnih 155,64 km / h.

U FIA evropskom prvenstvu starodobnih vozila Talijan Uberto Bonucci (Osella PA9 / 90) uvjerljivo je pobijedio ispred Austrijanca Geralda Glinzera (Porsche 911 Carrera) i Čeha Jirija Kubička (Škoda 130RS).

Milan Bubnič (Lancia Delta HF) bio je najbolji od Slovenaca u generalnom plasmanu, na 12. mjestu, što je dodatno povećalo vodstvo u ukupnom plasmanu državnog prvenstva Republike Slovenije. Peter Marc (Mitsubishi Lancer IX) zauzeo je drugo mjesto i time učvrstio svoje ukupno drugo mjesto. Treći je bio miljenik novomeške publike Matej Grudnik (Renault Clio 4).

GHD Gorjanci servirali su s jakom i brojnom glumačkom postavom. Trkači su pokazali mnoge odvažne vožnje, a impresionirali su i promatrače FIA-e, koji su procijenili da li je GHD Gorjanci sposoban u budućnosti organizirati utrku najvišeg ranga, FIA evropsko prvenstvo u brdskim brzinama.

Sljedeća brdska brza trka održat će se u Lučinama 13. kolovoza. Vidimo se dogodine, krivudavim putevima prema Gorjancima!