Marini najbrži na testu u Valensiji

Autor članka: , objavljeno 8. novembra 2022.

Luca Marini je bio najbrži na testu u Valensiji s vremenom 1:30.032. Italijan je bio 0,225 sekundi brži od drugoplasiranog Mavericka Vinalesa. Španac je inače bio najbrži ujutru. Treće vrijeme postavio je Marco Bezzecchi. Među trkačima koji su mijenjali timove, danas je najbolji bio Miguel Oliveria na četvrtom mjestu ispred Aleixa Espargara, Fabija Di Giannantonija, Brada Bindera i Jorgea Martina. Fabio Quartararo i Enea Bastianini upotpunili su prvih deset. Francuski trkač bio je najaktivniji trkač jutra sa šezdeset krugova. Na kraju se zaustavio na broju 92.

Svjetski šampion Francesco Bagnaia postavio je dvanaesto vrijeme ispred Marka Marqueza, koji je završio kao najbolji vozač Honde na trinaestom mjestu. Razočaran, Španac je prerano završio test, dok je novinarima povjerio da se sa aktuelnim motociklom neće moći boriti za titulu svjetskog prvaka u narednoj sezoni.