Marquez je teško zaboravio uspomene na povredu dok je lovio pobjedu

Autor članka: , objavljeno 20. juna 2021

Marc Marquez je poslije pobijediti VN Njemačke, prvi nakon Valensije 2019 Prošao je 581 dan, rekao je da mu je bilo teško da ostane koncentrisan tokom trke jer su ga stalno jurili sećanja na povredušto bi ga skoro koštalo desne ruke.

Španac je slomio ruku na trci u Jerezu prošlog jula, zbog komplikacija ali mu je nešto trebalo tri operacije, od trka MotoGP ali bio je razdvojeni devet mjeseci. Ove godine je propustio trku u Kataru i teškom mukom se vratio u Portugal i od tada polako se oporavlja i podiže formu, sve dok MotoGP karavan nije posjetio njemačku trkačku stazu sachsenring, gdje se krug sastoji od deset lijevih i samo tri desna skretanja. Hondin trkač ovdje nije izgubio od nastupa u klasi 125cc i Moto2, tačnije od sezone 2010. godine, a postavka staze mu omogućava da lakše vozi tokom oporavka, jer slabija desna ruka opterećen sa mnogo manje vremena.

Osmostruki svjetski prvak preuzeo vodstvo u drugom krugu trke i uspješno odolijevao napadima rivala preostalih 28 krugova utrke, na kraju slavio pobjedu, koja je donijela veliko olakšanje. Rekao je da je nakon nekoliko kapi kiše koja je pala na stazu odlučio dati sve od sebe da posegne za pobjedom, za koju je rekao da je samo početak njegovog povratka na vrh.

"Ovo je jedan od najvažnijih i najtežih trenutaka u mojoj karijeri i danas sam znao da mi se nudi odlična prilika", rekao je. rekao je nekoliko trenutaka nakon što je skočio s motocikla zadržavajući suze. “Nije mi bilo psihički lako, jer se vraćam iz teške situacije. Tri nule zaredom, ali danas sam sebi rekao da je to bio taj dan. Prije trkačkog vikenda rekao sam sebi da ću se pokušati izboriti za postolje ili barem ostati blizu lidera, ali sam mislio da imam male šanse da pobijedim. Međutim, u trci su se pojavili idealni uslovi, pa sam pokušao. Kako su kapi kiše padale na stazu u četvrtom i petom krugu, odlučio sam da će ovo biti moja trka. U tom trenutku sam dao sve od sebe kada su se kapi ponovo pojavile i pokušao sam da vozim još brže jer sam znao da je pravi trenutak da rizikujem. Potom je kiša popustila i počeo je duel sa Miguelom (Oliveiro). Vozio je veoma brzo, a meni je u međuvremenu bilo teško da ostanem fokusiran jer su mi pred očima bila sva sećanja na prošlu godinu. Ali uspjeli smo i uspjet ćemo u budućnosti. U teškoj smo poziciji, ali pokušaćemo da ostanemo na istom nivou.”

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!