MotoGP Austrija: Espargaro i KTM na vrhu prvog treninga

Autor članka: , objavljeno 14. avgusta 2020

KTM trkač Pol Espagaro bio je najbrži na prvom besplatnom MotoGP treningu u Austriji. Espargarov suigrač i pobjednik na posljednjoj trci, Brad Biner, bio je tek XNUMX., a Andrea Dovizioso i Takaaki Nakagami bili su najbliži najbržem vremenu.

Nepredvidiva vremenska prognoza za popodnevni trening dovela je do lova na najbrže krugove na kraju prvog treninga, dok su trkači pokušavali osigurati automatski plasman u najbržu kvalifikacionu grupu.

Fabio Quartararo, vođa svjetskog šampionata, bio je najbrži u prvom dijelu treninga dok ga Espargaro s KTM-om nije gurnuo s vrha satnice, unovčivši iskustvo stečeno na Red Bull Ringu tokom testiranja na koronavirus. .

Espargaro je popravio vrijeme 21 minutu prije kraja i odvezao krug na 1: 24.858, a tri minute prije kraja postavio je vrijeme kruga na 1: 24.193, koje je ostalo neporaženo do kraja. Andrea Dovizioso do sada se nije sprijateljio s novim Michelinovim gumama na ovogodišnjim trkama, ali je već u četvrtak rekao da bi mogao imati manje problema ovog vikenda. Italijan je s Ducatiem postavio drugo vrijeme za trening i zaostao je 0.044 sekunde za Espargarovim vremenom.

Treći je bio LCR Honda trkač, Nakagami, nakon što je Joan Mir oslobođen najbržeg kruga koji je plasirao između žutih zastava. Alex rins bio je četvrti ispred Yamahinog najbolje rangiranog trkača Franca Morbidellija, koji se ove godine utrkuje s A-verzijom motocikla M1, koji je donekle stariji od tvorničkih motocikala koje su koristili Quartararo, Valentino Rossi i Maverick Vinales.

Johann Zarco bio je šesti najbrži na motociklu Ducati, s kojim je Dovizioso ovdje pobijedio prošle godine, a sedmi put zabilježio je Miguel Oliveira na KTM-u Tech3 tima. Quartararo je bio deseti, ispred Jacka Millera i Mira.

Danilo Petrucci pretekao je Valentina Rossija, koji je trening završio na trinaestom mjestu, sa 0.042 sekunde, 0.686 sekundi zaostatka za najbržim.

Brad Binder, koji se prvi put vozio ovom stazom na KTM-ovom motociklu MotoGP, imao je 0.812. mjesto, XNUMX sekundi zaostatka.