VN MotoGP-a Štajerske: Dovizioso najbrži u jutarnjim zagrijavanjima prije trke

Autor članka: , objavljeno 23. avgusta 2020

Andrea Dovizioso bio je najbrži na jutarnjem zagrijavanju prije MotoGP trke za Veliku nagradu Štajerske.

Vozač Ducatija, koji je već prošle sedmice slavio pobjedu na ovoj stazi, učvrstio se u ulozi glavnog favorita za današnju pobjedu s vremenom 1:24.126, a u dobroj formi je i Joan Mir, koji je ovdje proslavio svoje prvo postolje ove sedmice. prije MotoGP klasa.

Vozač Suzukija bio je samo 0.186 sekundi sporiji od Doviziosa, a trećim vremenom je i vozač LCR Honde, Takaaki Nakagami, predvideo moguće prve postolje.

Četvrto vrijeme postigao je Johann Zarco, koji će trku morati da počne iz garaža zbog kazne, dok su peti i šesti bili Maverick Vinales i Jack Miller. Fabio Kvartararo, koji za sada i dalje vodi u šampionatu, bio je sedmi, pola sekunde iza Doviziosa. Francuz je bio najbolje rangirani vozač Yamahe, a slijede ga Valentino Rossi i Franco Morbideli.

Pol Espargaro, pobjednik kvalifikacija, bio je jedanaesti, iza svog timskog kolege Brada Bindera.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!