Marquez je dobio kvalifikacije

Autor članka: , objavljeno 9. novembra 2013.

Novak u kraljevskoj klasi motociklizma, Marc Marquez osvojio je najbolju startnu poziciju za trku koja će odlučiti o ovogodišnjoj tituli rekordnim vremenom kruga u Valenciji. Španjolac je pobijedio Jorgea Lorenza i Danija Pedrosa vremenom 1: 30.237.

Lorenzo je prvi srušio rekord kruga koji je postavio Pedrosa 1. godine sa 30.844: 2012, ali je nakon prvog pokušaja morao u garažu zbog problema sa pogonskim sklopom svog motocikla. Na kraju je zaostao 0.34 sekunde za Marquezom s rezervnim motorom, a Pedrosa za desetinku više.

Prvu startnu liniju popunio je Valentino Rossi, koji je zaostajao 0.7 sekundi za najboljim vremenom. Talijan obećava da će se umiješati u duel Lorenza i Marqueza u trci, koji samo trebaju biti među četiri najbolje da bi osvojili ovogodišnju lovoriku u slučaju Lorenzove pobjede.