Najbrži švicarski Ducommun na treningu

Autor članka: , objavljeno 15. septembra 2013.

Na 32. danima Buzeta u Buzetu u Hrvatskoj bio je na treningu najbrži Švajcarac Julien Ducommun koji je stazu od 5 kilometara Osella FA 30 prevalio vremenom 2: 17.957, a iza sebe su ostali Čeh Miloš Beneš i Otokar Kramski.

Ducommun je prvi trening propustio zbog tehničkih problema na automobilu.

Festival buzetske brzine započeo je u petak defileom automobila, a u subotu je svoj trening završio 261 trkač iz dvanaest zemalja. Natjecalo se 213 vozila, uključujući promotivne trkaće automobile, kartinge i prednje automobile. Kao rezultat, prvi trening trajao je gotovo četiri sata, a drugi nešto više od tri. Akcija je nekoliko puta prekidana, jednom malo duže zbog prolivenog ulja koje je na stazi ostavio Gianfranco Muzio. Čeh Martin Šipek imao je veliku sreću, jer se uspio sigurno zaustaviti uz rub ceste nakon što mu je na automobilu pukao upravljač.

Patrik Zajelšnik bio je najbrži od Slovenaca, dok je Rado Raspet bio najbrža trojka u nacionalnom prvenstvu, ispred Milana Bubniča i Aleša Preka.

Organizatori kažu da je treninge pratilo oko dvije hiljade ljudi, a danas su na rasporedu dvije natjecateljske trke.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!