Pobjeda na mitingu Friuli Venezia Giulia

Autor članka: , objavljeno 30. avgusta 2016

152 kilometra vijugavih talijanskih cesta, s bezbroj serpentina, koje posadama rally automobila ne dopuštaju ni trenutak odmora, bilo je mjesto ovogodišnjeg četvrtog relija za slovensko državno prvenstvo. Pored asfalta inače izvrsnog prianjanja, koji nikako ne oprašta gume, uvjete su na viši nivo podigli i jako sunce i stvarne ljetne temperature iznad trideset stepeni. Rok Turk i Martina Lazar natjecali su se i na reliju Furlanije-Julijske krajine, brzinskim ogledima u okolini Čedada i jakom međunarodnom konkurencijom, a nakon napetih borbi u sekundama u nedjelju, zasluženo su se radovali novim velikim postignućima na cilju.

U klasi R2B, Rok i Martina osvojili su prvo mjesto u Peugeotu 208 R2 i timu OPV Racing Cars, radujući se novoj pobjedi: „Uspjeli smo postići ono zbog čega smo došli na reli - pobijediti! Glavni izazov bio je pobijediti jaku talijansku konkurenciju, što smo uspjeli i na jednom od mojih omiljenih mitinga. U isto vrijeme, nakon napete četverostruke lopte, postigli smo i odličan rezultat u slovenskom državnom prvenstvu s drugim mjestom u generalnom plasmanu. " Pored drugog mjesta i novih bodova, tim je ponio i trofeje za prvo mjesto u Diviziji 2.

Državno prvenstvo nastavlja se za 14 dana, kada će se održati miting Nova Gorica.

[vsw id = ”FGYPQQ1EoPA” source = ”youtube” width = ”425 ″ height =” 344 ″ autoplay = ”yes”]

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!