Raikkonen želi drugu titulu ove godine

Autor članka: , objavljeno 26. januara 2014.

Kimi Raikkonen rekao je da je sretan što se vratio u Ferrari, gdje želi ponoviti uspjeh iz 2007. godine, kada je u svojoj prvoj sezoni sa svojim talijanskim timom osvojio svjetski naslov.

"Prošla je godina da ponovo budem ovdje u Ferrarijevom timu, gdje sam osvojio Svjetsko prvenstvo 2007.", rekao je Finac na službenoj web stranici tima. „Ciljevi, naravno, ostaju isti. Želimo biti što bolji, želimo pobjeđivati ​​u trkama i osvajati svjetske naslove. Vrijeme će pokazati što će se dogoditi, ali sigurno ćemo uzvratiti.

Fernando i ja ćemo se potruditi. Oboje želimo pobijediti i ponovo osvojiti Ferrarijev naslov. No, hoćemo li uspjeti, ovisi o mnogim drugim stvarima, posebno s ovim novim pravilima. Međutim, Fernando i ja smo više nego dovoljno sposobni za borbu za naslov ”, rekao je Raikkonen, koji je posljednju trku prošle sezone propustio zbog operacije leđa.

“Nije mi bilo žao što se nisam takmičio u Teksasu i Interlagosu. Bilo je lijepo predahnuti. Morao sam na manju operaciju i zapravo nisam imao izbora, jer sam želio biti XNUMX% spreman za ovu sezonu, bez bolova ”, objasnio je.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!