Sjajna sezona za OPV Šport i dvije titule državnog prvaka

Autor članka: , objavljeno 8. decembra 2015.

Početkom snježnog mariborskog relija sredinom travnja i krajem oktobra na mitingu u Idriji, sezona državnog prvenstva donijela je puno uspjeha udruzi OPV Šport. Sa čak četiri pobjede u šest utrka, Martin Mlinar i Miran Mlinar osvojili su naslov državnih prvaka u Diviziji 105 trkaćim automobilom MG ZR 1, a uz dobre ljestvice ostalih posada OPV Šport osvojio je naslov prvaka u reliju između klubova. Pored dvije titule državnih prvaka, na kraju sezone, klub se u finalu može radovati i po nekoliko završnica postolja
ljestvice: u generalnoj klasifikaciji Rok Turk je osvojio odličnih 2.
mjesto, njegov suvozač u Peugeotu 208 na početku sezone, Blanka Kacin, 3. mjesto među suvozačima. Zajedno s Martinom Lazar, Rok je osvojio 2. mjesto u diviziji 2, dok su Jure Jereb i Jani Drnovšček došli na 1. mjesto u diviziji 3 s Volkswagen Polo. Simon Mlinar dokazao se u omladinskom prvenstvu, jer je sa Zastavom Yug osvojio titulu viceprvaka mladih.

Pored sezone nacionalnog šampionata, Rok Turk se, zajedno sa Blankom Kacin i Martinom Lazar, takmičio i na trkama FIA evropskog reli kupa. Sa dvije fantastične pobjede, obje na Saturnus reliju Velenje, gdje je zajedno s Blankom bio prvi slovenski trkač koji se natjecao u automobilu klase R5, Peugeotu 208 T16, kao i na reliju Srednja Gora u Bugarskoj, gdje su on i Martina u Peugeotu 208 R2 bili brži od svi konkurenti. Ostali vrhunski rezultati na evropskim trkama na kraju sezone značili su da je Rok osvojio odlično 3. mjesto u FIA evropskom reli kupu.

U svakom slučaju, sezona 2015. bila je sezona izvrsnih rezultata, na što OPV Šport može biti više nego ponosan, a za koju su također dobili nagrade i pehare na večeri dodjele nagrada. Takođe, ciljevi za sljedeću sezonu su, naravno, usmjereni na nastavak najvišeg ranga posada kako na trkama u zemlji, tako i u inostranstvu.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!