Slovenački tim presjekao je vrh Eurocup Clio kupa

Autor članka: , objavljeno 3. novembra 2013.

Niko u slovenačkom LEMA timu nije zamišljao takav ishod sezone. U posljednjoj trci tvrde i duge sezone Eurocupa Clia na španskom Motorland Aragonu, Ivan Pulić slavio je zasluženu pobjedu.
Ohrabrujući rezultati slobodnog treninga pokazali su da tim ovog vikenda ima potrebnu brzinu za vrhunski rezultat. Hrvatski vozač Ivan Pulič zauzeo je četvrto mjesto, dok je češki vozač Tomas Pekar, koji se na kraju sezone takođe takmiči za ekipu LEMA, zauzeo 13. mjesto u konkurenciji od dvadeset i četiri vozača koji su stigli do završnog događaja. Tokom sezone, 35 takmičara se istovremeno takmičilo u svakoj trci! Vođa ekipe Mirko Marinšek bio je suzdržan prije trka i nadao se da vozači neće učiniti ništa glupo na stazi.

U kvalifikacijama su oba vozača držala korak i popravila vrijeme. Pulić je stigao do 4. mjesta, dok je Pekar 11. za subotnju trku. Oba vozača su takođe potonjeg završila na dobrim mjestima, Pulić 4., dok je Pekar 13. Za drugu - nedjeljnu - trku osvojili su 3. mjesto za Pulić i 10. mjesto za Pekar. Marinšek je izjavio: „Ivan ima dobru poziciju. Ako sve bude u redu, ako se sve poklopi, onda se možemo nadati dobrom rezultatu. "

Tada je došla nedjelja. Napetost u timu eskalirala je. Uloženo je puno vremena i novca da se LEMA tim probije do kraja sezone Eurocup Clio Cupa. Renaultovo prvenstvo u evropskom kupu sa potpuno novim automobilima Renault Clio Cup jedan je od najviših nivoa utrkivanja u Evropi sa takvim automobilima. Pobjeda u ovakvoj trci može se usporediti s osvajanjem evropske nogometne lige!

Ivan je utrku započeo s 3. startne točke. Probio se na prvo mjesto i zadržao ga izuzetno brzo. Ništa nije prepuštao slučaju, kontrolirao je tok trke, kao što to čini i Sebastian Vettel u F1. Tomas Pekar je trku završio na 13. mjestu. Marinšek je izjavio: „Ovo su prave utrke! Svi Slovenci trebali bi vidjeti što znači utrkivati ​​se na velikoj sceni u društvu najvećih i najboljih timova u Evropi. Uspjeli smo. Sada idemo dalje. Jedva čekam sljedeću sezonu. ”

LEMA tim dokazuje da je u Sloveniji moguće trkati na najvišem nivou!

(Izvor: LEMA)

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!