Tim Gajser pomeo je konkurenciju u Brežicama

Autor članka: , objavljeno 4. aprila 2016.

Ovog vikenda mogli ste gledati utrku evropskog prvenstva u EMX 1,5, EMX 65 i EMX OPEN na 85 km dugoj motokros stazi Prilipe u Brežicama.

Ubedljivo najveće zanimanje pokazali su gledaoci za najjaču klasu EMX OPEN, gdje su i naši motociklisti, predvođeni Timom Gajsar i Klemen Gerčar, pokazali svoj odličan talent, vještinu i znanje.

U subotu 2.4. U 2016. godini treninzi su se održavali u jutarnjim satima, a nakon tri sata slijedile su kvalifikacije. Već u kvalifikacijama Tim Gajsar pokazao je konkurentima da on i njegova Honda 450/4 nisu šala, jer je njegovo najbolje vrijeme bilo sekunde bolje od drugoplasiranog Martina Micheka.

U nedjelju, 3.4.2016. aprila 85. godine, zagrijavanja su započela nešto iza devet ujutro. Start prve EMX12.30 utrke započeo je u 65, nakon čega je slijedila utrka EMX XNUMX odmah nakon prvog sata, a dugo očekivana EMX OPEN utrka započela je u XNUMX sati.

Već nakon prve trke Gajsar je poveo s vremenom 34: 05,383, prije druge Martina Micheka s vremenom 35: 07,157 i treće Aljoše Molnara s vremenom 35: 17,884. Nakon prve trke Klemen Gerčar bio je na petom mjestu, Ian Oskar Katanec na osmom, Theo Urbas na petnaestom, Bogomir Gajser i Jaka Završan zauzeli su 21. i 22. mjesto, a posljednjeplasirani Slovenac Matic Žitnik prvu je utrku završio na 26. mjestu. .

Također u drugoj utrci, naši motociklisti su se odlično pokazali. Tim Gajser i Klemen Gerčar zauzeli su prva dva mjesta sa vremenima 34: 48,454 i 35: 01,348. Aljoša Molnar se takođe odlično pokazao, završivši drugu trku na petom mjestu.

U ukupnom poretku Tim Gajser potpuno je pomeo konkurenciju i zauzeo prvo mjesto sa ukupno 50 bodova. Drugi je bio Čeh Martin Michek sa 42 boda, dok je treće mjesto zauzeo Klemen Gerčar sa 36 bodova.

tim gejzir

Odlično su se pokazali i drugi slovenski motociklisti. Aljoša Molnar ostvario je nezahvalno, ali izvrsno četvrto mjesto sa ukupno 36 poena, Ian Oskar Katanec bio je sedmi sa 24 poena, Urbas Theo je sletio na 16. mjesto sa 14 bodova, Bogomir Gajser 1. sa 22 bodom, Jaka Završio je bez bodova, ali je trku završio odmah iza Bogomira na 23. mjestu, dok je Matic Žitnik sletio na 27. mjesto u ukupnom poretku.

U trci za EMX 65 pobijedio je Italijan Matteo Luigi Russi sa 50 bodova, Pablo Gutierrez iz Španije bio je drugi sa 44, a Francuz Gianni Barbier treći sa 40 bodova. U utrci EMX 65 učestvovalo je i troje Slovenaca. Jaka Peklaj stigao je do 18. mjesta sa pet bodova, dok su Jaka Osek i Miha Nučič ostali bez bodova na 28. i posljednjem 29. mjestu

U utrci za EMX 85 učestvovalo je čak 38 motocross vozača. Prvo mjesto osvojio je Austrijanac Rene Hofer sa 50 bodova. Naš sunarodnik Maks Mausser zauzeo je drugo mjesto sa 44 boda, a Italijan Kevin Cristino treće mjesto sa 36 bodova. Matevž Robek je sa ukupno 16 bodova stigao do desetog mjesta. Gal Hauptman završio je na 28. mjestu bez bodova, dok je Gašper Polajžer završio na 30. mjestu.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!