VN Bahreina, FP1: Prvi trening za Hamilton,

Autor članka: , objavljeno 27. novembra 2020.

Svježe pečeni sedmostruki svjetski prvak Lewis Hamilton nastavlja u Bahrein gdje v Turska je završila na prvom mjestu. Racer Mercedes vozio je krug u Bahreinu najbrže, vremenom 1: 29.033 minuta i bio je znatno brži od ostalih. Bio je najbliži svom saigraču Valtteri Bottas, a na trećem mjestu, uprkos gotovo drugom lošem vremenu, timski trkač je poveo racing point, sergio perez.

Nakon posljednjih novih mjesta, to je i učinilo Formula 1 ovaj put natrag na poznati teren. Suočeni sa laganom kišom, trkači Formule 1 su se prilično dobro snašli neobičan prvi trening, iako se staza nije namočila ni u jednom trenutku. Budući da se prvi trening, za razliku od kvalifikacija i trke, odvija na dnevnom svjetlu, rezultati nisu toliko mjerodavni jer situacija nije reprezentativna.

Rezultati prve besplatne prakse:

Hamilton trenirao je skoro sa pola sekunde skače ispred saigrača Bottas. Perez međutim, već je zaostajao gotovo sekundu. Meksikancima je to bilo vrlo blizu. carlos sainz za trećim mjestom zaostajao je samo nekoliko hiljaditih dijelova. Pierre Gasly bio je peti i prvi je trkač koji je zaostao više od sekunde. Šesto i sedmo mjesto osvojila su oba trkača red bull, gdje je Alex Albon za svog kolegu Max Verstappn takođe zaostajalo za nekoliko hiljaditih dijelova sekunde. Osvojio je osmo mjesto Stephen Ocon, deveti Lance šetnjei zaključuje deset Daniel Ricciardo.

Valtteri Bottas, koji je napravio dosta grešaka u kočenju, završio je trening na drugom mjestu.

Nakon snažnog nastupa u VN Turske, je Ferrari v Bahrein pronađena ponovo na sredini polja. Charles Leclerc zauvijek zaostajao za Hamiltonom 1,5 sekunde, njegov suigrač Sebastijan Vettel međutim, zaostao je za nešto manje od desetinki više. Od jedanaestog mjesta nadalje, trkači su bili poredani kako slijedi: Charles Leclerc, Sebastijan Vettel, Robert kubica, Romain Grosjean, Kevin magnussen, Antonio Giovinazzi, Daniil Kvyat, Land Norris, Nicholas latifi in Roy Nissany.

Sergio Perez bio je treći, as skoro sekundu iza Hamiltona.

Incidenti

Kao i obično, mi smo u Bahrein vidio puno grešaka u kočenju. U tom pogledu bio je najefikasniji Čizme prije deset godina. Finn ponovio je ovu vježbu nekoliko puta. grosjean potpuno mu je uništio gume okretanjem u šestom zavoju, pa se polaganom vožnjom morao vratiti do mehanike.

Max Verstappen nakon piruete od 360 stepeni nakon izlaska iz cilja.

Takođe Max Verstappen pobrinuo se za akciju na stazi. Holanđanin zavrtio se na izlazu iz ciljne crte. Po Piruete od 360 stepeni ponovo se postavio u pravcu vožnje. Međutim, pritom mu je uništio gume. Nažalost, vozio je samo tri kruga na ovim gumama 2021. godine.

Tehnika

Charles Leclerc se takođe borio sa stazom i svojim trkaćim automobilom SF1000

Budući da uslovi ne bi bili reprezentativni u normalnim okolnostima, timovi su dosta testirali na prvom treningu. Pogotovo na početku treninga mogli smo vidjeti puno toga aerodinamički mjerni instrumenti. Takođe Pirelli imao šta da proba kao Italijani Bahrein donio gume sezone 2021. Svaki trkač je dobio dva seta srednje mješavine. Trkači su pokazali po završetku treninga malo entuzijazma preko novih proizvoda. “Samo jedan krug na ovoj stazi s ovim novim gumama bio je dovoljan da se zna koliko su te gume loše,”Žalio se Leclerc.

Robert Kubica, koji je nastupio umjesto Kimija Raikkonena, definitivno je bio iznenađen jer je bio trinaesti.

Specijalni gost

Dva trkača koji nisu članovi trenutnog polja natjecali su se na prvom treningu. george russell morao je predati svoj automobil Za Roya Nissana, koji je nešto ranije bio 2. na treningu Formule 0,3. Izraelac je bio samo XNUMX sekunde sporiji od Latifia. Ali prošao je bolje Robert kubica, koji je preuzeo trkački automobil Alfa Romeo Hemija Raikkonen. Poljak je završio trening na vrlo dobrom trinaestom mjestu i bio je brži od redovnog trkača Giovinazzi.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!