VN Turske: Prošetajte po kiši do prvog pole positiona, Hamilton samo 6.

Autor članka: , objavljeno 14. novembra 2020.

Racing Point trkač Lance Stroll izborio je svoj prvi najbolji start u Formuli 1 na mokroj stazi u Istanbulskom parku.

Kanađanin je u teškim uvjetima odvozio najbolji krug posljednjeg dijela kvalifikacija i radovao se premijernom pole positionu u Formuli 1.

Max Verstappen će utrku započeti s prve startne linije. Stroll-ov suigrač Sergio Perez stigao je do trećeg vremena kvalifikacija, ispred četvrtoplasiranog Alexa Albona. Daniel Ricciardo bio je peti, a Lewis Hamilton, koji već može osvojiti ovogodišnji svjetski naslov u trci, bio je prilično suzdržan šesti put.

Esteban Ocon započet će trku na sedmom mjestu, dok su trkači Alfa Romea postigli sjajan timski uspjeh. Kimi Raikkonen započet će 500. godišnjicu momčadi na osmom mjestu, a Finac je više od pola sekunde prestigao svog sunarodnjaka u trkaćem automobilu Mercedes Valtteri Bottas na mokroj stazi. Raikkonenov suigrač Antonio Giovinazzi bio je deseti.

Trkači Ferrarija pretrpjeli su težak poraz i eliminirani su u drugom dijelu kvalifikacija. Sebatian Vettel započet će trku na 12. mjestu iza Land Norrisa, a Charles Leclerc na 14. mjestu iza Carlosa Sainza.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!