VN Valencije: Morbidelli s pol pozicije, Mir 12.

Autor članka: , objavljeno 14. novembra 2020.

Franco Morbidelli započinju trku za Veliku nagradu Valencije s najbolje startne pozicije, stajat će na prvoj startnoj liniji Jack Miller znoj Takaaki Nakagami.

Bio je četvrti Johann zarco prije Paul Espargaro znoj Maverick Vinales.

Joan mir, koji se treba plasirati na svjetsko prvenstvo da bi osvojio titulu stepenice, započet će trku sa dvanaesti grada, i grad prije njega najbliži rival Fabio Quartararo.

Q1: Binder i Quartararo u Q2, Rinsova se titula za naslov nastavlja na 14. mjestu

Prvi dio kvalifikacija počeo je lagano natopljen staze. Borba za prva dva mjesta bila je izuzetno izjednačena, a na kraju su postigla i najbolja vremena fabio quartararo in brad binder, koji je napredovao do sekunda dio kvalifikacija.

alex rins nije uspio probiti se u bržu kvalifikacijsku grupu, a uz to i može uzalud još onih nekoliko šansi koje je morao pobijediti suigračicu Joan Mira u borbi za ovogodišnji svjetski naslov. Trku će započeti na 14. mjestu.

Prvi dio kvalifikacija takođe je obilježio ružni pad Alex Marquez, koji je nakon pada sletio na zadnjicu i nekoliko se trenutaka nije mogao pomaknuti, ali je napokon pješke napustio mjesto pada, a kasnije se rezervnim motociklom vratio na stazu. O njegovom stanju saznaćemo više tokom dana, a trku će započeti sa pretposljednjeg, 20. mjesta.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!